fbpx
Close

Daniil Medvedev võitis kahes setis ja kindlustas pääsu poolfinaali

Daniil Medvedev pärast võitu. / Foto: AFP/Scanpix

Daniil Medvedev (3) alistas Torinos ATP finaalturniiril Punases alagrupis Alexander Zverevi (Saksamaa, 7) 7:6, 6:4 ja kindlustas pääsu poolfinaali.

Oleks Medvedev võitnud kolmes setis, jäänuks seis veel lahtiseks. Aga praegu ei saa Medvedev enam teisest kohast allapoole langeda. Kohtumist Zvereviga alustas Medvedev servimurdega, aga Saksamaa mees sai selle tagasi kuuendas geimis. Tie-break’is tegi esimesena minimurde Zverev, kes juhtis 4:1, aga pärast Medvedevi minimurret oli seis viigis 4:4. Kuid Zverevil tekkis siiski teise murde järel võimalus võita sett oma servil seisul 6:5. Aga punkti sai Medvedev ja lõpuks ta võitis tie-break’i 9:7.

Teises setis hoidsid mõlemad kindlalt servi, kuid Medvedev on selline mängija, et heas vormis olles ta oskab kõige tähtsamatel hetkedel mängule punkt panna. Nii ta tegigi seisul 5:4, kui murdis Zverevi servi ja seda enam tagasi murda võimalik polnud. Zverev võitis äralöögid 26:18, nende hulgas ässad 9:4, aga sellest polnud kasu.

Medvedev ja Zverev on nüüd kohtunud 18 korda ja Venemaa venelane juhib 11:7. Mis on aga nende kohtumistes huvitav, et mehed pole kordagi kokku läinud suure slämmi turniiril. Enamasti on kohtutud kas Masters 1000 turniiril (9 korda) või ATP finaalturniiril (5). Tänavu on kindlalt Medvedevi aasta, sest ta juhib Zverevi vastu 5:1. Ainult kolm korda on mehed mänginud finaalis: 2019 Šanghais ja 2020 Pariisi Mastersil võitis Medvedev, aga 2021 ATP finaalturniiri lõppkohtumises Zverev.

Seis on nüüd punases grupis selline, et kui Andrei Rublev (5) alistab reedel Zverevi, kindlustab ta Carlos Alcarazile (Hispaania, 2) edasipääsu koos Medvedeviga. Mängitakse ainult alagrupi võidule, ent võib-olla kumbki ei tahagi võita, sest väga tõenäoliselt tuleb sel juhul poolfinaalis kokku minna maailma esireketi Novak Djokoviciga (Serbia). Kuid see selgub neljapäeval. millises järjestuses lõpetab turniiri Roheline alagrupp.

scroll to top