fbpx
Close

Daniil Medvedev murdis lõpuks Jannik Sinneri “needuse”

Daniil Medvedev pärast Jannik Sinneri alistamist. / Foto: AFP/Scanpix

Alates mullu septembrist eilseni Jannik Sinnerile (Itaalia, 1) viis mängu järjest kaotanud Daniil Medvedev (5) sai revanši, kui alistas itaallase Wimbledoni veerandfinaalis 6:7, 6:4, 7:6, 2:6, 6:3.

Kumbki ei ole oma karjääri jooksul muruväljakul säranud, aga Sinner on 2024. aastal olnud sedavõrd heas vormis, et isegi eelnev väide ei takistanud teda pidamast Wimbledoni üheks võitjasoosikuks. Medvedev jõudis poolfinaali ka mullu ja kuigi ta on murul nii mõnestki rivaalist olnud kehvem, ei ole ju vähemalt eelmise aasta tulemuse kordamine juhus.

Sinneril oli teisipäeval probleeme ka tervisega. Kolmanda seti algul kutsus ta väljakule arsti ja kaebas uimase pea üle. Teises setis oli Sinner pisut vigastanud ka hüppeliigest. “Ma ei tundnud juba hommikul ennast hästi,” ütles Sinner. “Ma küll ei oksendanud, aga ei olnud päris sellises konditsioonis, et hästi mängida. Kuid suur slämmi veerandfinaalis ainult sel põhjusel loobuda ma ei tahtnud.”

Esimeses setis Medvedev kinkis Sinnerile võimaluse, sest kõigepealt ei realiseerinud ta seisul 6:5 oma servil settpalli ja siis seisul 7:8 tegi paarimeetrise topeltvea. Kuid Medvedev sai teise setis kätte kiire murde ja viigistas settide seisu. Kolmandas oli venelane jälle murdega, aga vaatamata kehvale enesetundele suutis Sinner ennast koguda ja viigistada seis. Seekord aga maailma esireket tie-break’i kaotas. Neljanda seti võitis Sinner kindlalt, aga nii nagu Australian Openi finaalis oli vastupidi, siis seekord, mida pikemaks mäng venis, seda rohkem Medvedevi aktsiad tõusid. Võiks öelda, et neljanda seti fiasko venelast tegelikult ei mõjutanud.

“Võitsin Wimbledonis üldse esimest korda peaväljakul kaks mängu järjest,” muigas Medvedev, kes tänavu esimesel korral mängis peaväljakul teise ringi kohtumises. “Jannikit ei saa kergelt võita. Ühel hetkel ta ei tundnud ennast hästi, aga teadsin, et millalgi see olukord muutub. Teda tuleb panna kannatama – heas mõttes. Kuid kõik on hea, mis hästi lõpeb, olen üsna õnnelik.”

Sinner jäi Medvedevile alla eelkõige tagjoonemängus, kus ta passiivsem polnud, aga eksis rohkem. Medvedev omakorda kinkis liiga palju punkte (lausa 17) ära topeltvigadega (Sinner 4). Kuna itaallane võitis üldpunktid 164:160, olid tal nii mitmedki näitajad vastasest paremad, aga see paraku ei tähenda midagi. Sinner jäi ka äralöökidega napilt peale 61:56 ning tegi lihtvigu vähem (45:49). Kuid siin tuleb arvestada, et topeltvead lähevad ka lihtvigadena kirja, seega mängust, nagu ka varem mainitud, eksis maailma esireket ikkagi rohkem – 41 vs 32.

Tiitlikaitsja Carlos Alcaraz (Hispaania, 3) oli kahes esimeses setis üsna hädas Tommy Pauliga (USA, 12), aga lõpuks võitis päris veenvalt 5:7, 6:4, 6:2, 6:2. Paul juhtis isegi seti ja murdega, kuid seejärel Alcaraz tõstis taset. Kui arvestada, et Paul juhtis teises setis 2:0, lõppesid kolm viimast setti tegelikult tulemusega 6:2, 6:2, 6:2.

Alcaraz ja Medvedev kohtuvad poolfinaalis teist aastat järjest. Mullu oli mäng väga ühepoolne – Alcaraz võitis 6:3, 6:3, 6:3. Omavahelistes kohtumistes juhib Alcaraz 4:2, aga tuleb arvestada, et Medvedevi võit 2021. aastal tuli samuti Wimbledonis siis, kui Alcaraz oli maailma edetabelis alles 75. Tänavu kohtusid nad Indian Wellsi finaalis ja seal Alcaraz võitis 7:6, 6:1.

Naiste üksikmängus jõudsid esimestena poolfinaali Donna Vekic (Horvaatia) ja Jasmine Paolini (Itaalia, 7). Vekici jaoks oli see esimene kord pääseda slämmiturniiri poolfinaali, aga tal oli kergem, sest vastu tuli üllataja Lulu Sun (Austraalia), kelle ta alistas 5:7, 6:4, 6:1. Paolini on aga tõeline hooaja komeet. Itaallannast võib üle pika aja saada esimene naine, kes jõudnud finaali nii Prantsusmaa lahtistel kui ka Wimbledonis ehk kahel kõige erinevamal väljakukattel. Viimati õnnestus see Serena Williamsil aastal 2016, kui ta Pariisis kaotas, aga Wimbledonis võitis.

Sealjuures alistas Paolini Emma Navarro (USA) 6:2, 6:1, aga kaotaja oli ju enne välja lülitanud kaasmaalanna Coco Gauffi (2). Paolini pääs Prantsusmaa lahtise finaali oli tänavu üllatus, aga sama Wimbledonis (kui see juhtub) võiks nimetada lausa sensatsiooniks. Kuid Paolini on aja jooksul õppinud agressiivsemalt mängima ning teisipäeval võitis ta äralöögid 19:6 ning võrku tungides võitis 17st punktist 16. Vekici vastu peaks maailma seitsmes reket olema soosik. Maailma edetabelis on Paolini juba kindlustanud viienda koha.

scroll to top