fbpx
Close

Daniil Medvedev langes keskööl välja, Kasahstani mängijad üllatajate seas

Üllataja Marton Fucsovics. / Foto: EPA/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel venis teine päev eriti meeste üksikmängus väga pikaks ja viimased kohtumised lõppesid kohaliku aja järgi alles kesköö paiku.

Neist üks tõi kaasa ka turniiri senise suurima üllatuse, kui arvestada mängijate paigutust. Daniil Medvedev (Venemaa, 4) on seni kõrgeima asetusega mängija, kes avaringis kaotanud. Paradoksaalne on aga fakt, et Medvedev pole Roland Garrosis nelja osalemisaasta jooksul võitnud põhitabelis ühtki mängu. Venelase kõik suured võidud on saavutatud kõvakattel, saviliiv tundub talle mitte sobivat.

Medvedevi alistaja oli ungarlane Marton Fucsovics, maailma 63. reket. Tõsi, Fucsovics oli hästi mänginud ka tänavu Australian Openil, kus jõudis 1/8 finaali. “See oli mu senine suurim võit. Esimest korda alistasin TOP10 mängija suure slämmi turniiril. Tahtsin talle näidata, et olen ka hea mängija, kes kunagi soovib esikümnesse jõuda,” ütles ungarlane. Fucsovics, kes üllatavalt mängis Medvedevi jõu ja täpsusega tagajoonel üle, võitis tulemusega 6:4, 7:6, 2:6, 6:1.

Väiksemate üllatajate seas oli eile kaks Kasahstani mängijat, Aleksandr Bublik ja Mihhail Kukuškin. Bublik on maailma esisajas üks tuntumaid trikitajaid, tema leivanumber on altserv, mida ta vahel vastase üllatamiseks kasutab. Kuid nüüd kohtus Bublik teise trikimeistri Gael Monfilsiga (Prantsusmaa, 8). Teises setis õnnestuski Bublikul efektne ületõste jalgade vahelt löögiga. “Sinu vastu pidin midagi sellist üritama,” irvitas Bublik seda Monfilsile öeldes. “See oli perfektnem” vastas prantslane. Kuid perfektne polnud Monfilsi esitus. Teda kummitasid ohtrad lihtvead, mida ta tegi koguni 58. Bublik võitis tulemusega 6:4, 7:5, 3:6, 6:3.

Veebruaris oli Monfils võitnud Rotterdami turniiri, kuid tundub, et koroonaviiruse paus võttis kogenud prantslaselt mängutuju, sest US Openist ta loobus, aga pärast seda on nüüd liivaväljakutel kaotanud kolm mängu kolmest. Sarnased on ka itaallase Fabio Fognini (14) tulemused tänavu sügisel. Temagi loobus US Openist ja on nüüd liival kaotanud 5st mängust 4. Kaks eelmist kaotust sai Fognini maailma edetabelis sajanda koha lähistel asunud mängijailt, aga seekord Kukuškinilt (ATP 88.), 5:7, 6:3, 6:7, 0:6.

Ning meeste üksikmängu eilse päeva kokkuvõttes ei saa kuidagi mööda minna 6 tundi ja 5 minutit kestnud maratonmängust, kus maailma 157. reket, juba 29-aastane itaallane Lorenzo Giustino pidas üldse oma esimese mängu suure slämmi põhitabelis (varem polnud ta 16 korral kvalifikatsiooni läbinud) ja alistas prantslase Corentin Moutet’ (71.) 0:6, 7:6, 7:6, 2:6, 18:16. Moutet võitis selles mängus kuus geimi ja 25 (!) punkti rohkem, aga kaotas mängu. Prantsusmaa lahtised on praegu ainus slämmiturniir, kus otsustav sett mängitakse pikalt lõpuni (Wimbledonis selgub võitja seisul 12:12, mujal seisul 6:6). Põhjus on selles, et liivaväljakul on palju servimurdmisi ja pole kuigi tõenäoline, et otsustav sett kestaks ülipikalt (nagu John Isner ja Nicolas Mahut mängisid Wimbledonis 70:68). Nii oli ka Moutet kolm korda murdega ees 7:6, 14:13 ja 15:14, aga kõigil kordadel murdis Giustino tagasi. Ka nii juhtub aeglase põrkega väljakul sageli. Pikimast mängust Roland Garrosi ajaloos jäi meestel siiski 28 minutit puudu.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top