Daniil Glinka võitis raske mängu ja jõudis Portugalis veerandfinaali

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka (5) pidas täna Idanha-a-Nova M25 turniiril ligi 35-kraadises kuumuses ülipika mängu, aga suutis võita Alex Knaffi (Luksemburg, ATP 630.) 6:3, 6:7, 7:5.

Kohaliku aja järgi algas kohtumine natuke enne kella 13 ja lõppes kell 16.15 (kokku 3:19), seega mängiti kõige palavamal ajal. Glinka võinuks ehk mängu lõpetada kahe setiga, aga tegelikult oli Eesti teine reket selles setis tagaajaja osas ja viigistas alles seisuks 5:5. Tie-break’is sai Glinka küll seisult 0:3 ette 5:3, aga seejärel tegi vastane neljapunktilise spurdi ja võitis teise seti.

Kõige raskem oli otsustava seti algus. Mängiti kaks pikka geimi. Glinkal jäi esimeses geimis murdepalli kasutamata, aga teises geimis realiseeris Knaff kolmanda murdepalli. Õnneks murdis Glinka kohe tagasi ja siis läks võrdselt seisuni 5:5. Järgmises geimis realiseeris Glinka neljanda murdepalli ja seejärel hoidis oma servi. Glinka võitis 16st murdepallist 6 ja vastane 8st 3. Üldpunktidega võitis Eesti tennisist 126:110 ja peamine edu tuli teise servi punktide arvelt – Glinka 55% ja Knaff 40%.

Asetuse põhjal pidanuks Glinka homses veerandfinaalis kohtuma turniiri esireketi Clement Chidekhiga (Prantsusmaa, ATP 245.), aga prantslane kaotas Alastair Grayle (Suurbritannia, ATP 583.), kes on nüüd Glinka vastane. Omavahel nad kohtunud ei ole, kuigi on mänginud mitu korda samal turniiril.

Monastiris, kus palavus on natuke tagasihoidlikum (+30), kaotas Kristjan Tamm M15 turniiri teises ringis neutraalsena mängivale Mihhail Gorohhovile 5:7, 4:6. Mõlemas setis otsustas ainult üks murre, seega Tamm ühtki tõrjegeimi ei võitnud.

Samas linnas kaotas aga Andrea Roots märksa dramaatilisemalt Elena Karnerile (Austria) 6:4, 6:7, 0:6. Teise seti seisul 5:4 oli Rootsil kasutada ka üks matšpall. Pärast teise seti nappi kaotust võitis Roots otsustavas setis ainult kuus punkti.