Daniil Glinka võitis kindlalt teisena asetatud inglase

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Daniil Glinka jõudis Kachreti Challenger 50 turniiril juba veerandfinaali, kui alistas teisena asetatud Charles Broomi (Suurbritannia, ATP 285.) 6:2, 6:3.

Nagu varem kirjutasime on kõik teise saja mängijad ja kolmanda saja mehed umbes 240. edetabelikohani praegu Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsioonis (või seal avaringis kaotanud) ja seetõttu ei ole Kachreti Challenger koosseisult nii tugev kui võiks olla. Siiski oli Glinka saavutus väga hea, sest 26-aastane Broom on ju ikkagi veel tõusuteel mängija, kes alles tänavu esmakordselt TOP300 sisse kerkis.

Glinka oli servil taas väga tugev, ta ei kaotanud ühtki pallingugeimi ja vastase ainus murdepall oli avaseti kolmandas geimis, kui Eesti teine reket oli juba murdega ees. Täna servis Glinka esimest servi sisse küll madalama protsendiga (63) kui eile (74), aga see-eest võitis esimeselt servilt lausa 91% (32st 29) punktidest.

Veerandfinaalis Glinkal kergemaks ei lähe, sest tema järgmine vastane, viiendana asetatud Paul Jubb (Suurbritannia, ATP 323.) on 2022. aastal olnud ka TOP200 mängija, parim koht 196. Glinka võitis Jubbi eelmisel aastal Roehamptoni M25 turniiri poolfinaalis, aga see oli loobumisvõit seisul 5:7, 7:6.

Täna pärastlõunal mängivad Glinka ja Karl Kiur Saar ka paarismängu.