Daniil Glinka pääses Budapestis veerandfinaali

Daniil Glinka mängimas Ortiseis. / Foto: Challenger Ortisei Facebook

Teisena asetatud Daniil Glinka alistas Budapestis ITF-i M15 turniiri 2. ringis Leonardo Rossi (Itaalia, ATP 692.) 6:4, 7:6.

Esimeses setis õnnestus Glinkal murda vastase serv kohe avageimis ja sellest piisas. Vastasel oli kuni seti lõpuni vaid üks murdepall, aga seda ta ei realiseerinud. Teises setis läks Rossi 2:0 ette, ent erinevalt Glinkast itaallane edu ei hoidnud. Veelgi enam, Glinka murdis kaks korda ja juhtis 5:3. Aga järgmises kahes geimis, sealhulgas ka oma servil, teenis Eesti teine reket kummaski vaid ühe punkti. Seega jäid teises setis murded tasa 2:2 ja otsustas tie-break, kus mitte kumbki ei juhtinud kordagi rohkem kui ühe punktiga, välja arvatud muidugi lõppseis, mis oli 9:7 Glinka kasuks. Ta realiseeris oma teise matšpalli, vahepeal oli üks settpall ka Rossil.

Veerandfinaalis kohtub Glinka Karl Polinguga (USA, ATP 787.), kes pole võitnud ühtki ITF-i turniiri, aga tänavu on siiski mänginud M25 turniiri finaalis. Praegu 25-aastane Poling pidas pausi 2019. aasta novembrist 2023. aasta juunini, mis oli tõenäoliselt tingitud ülikooli õpingutest.

Kristjan Tamm Monastiris M15 turniiri 2. ringist edasi ei pääsenud, sest kaotas Jaroslav Deminile (neutraalne) 4:6, 2:6. Tamm kaotas kolm servigeimi, aga ise ei murdnud kordagi. Eestlasel oli ainult üks murdepall.