fbpx
Close

Daniil Glinka oli lähedal oma esimesele ITF-i turniiri tiitlile

– Daniil Glinka koos turniiri võitja Jack Pinnington Jonesiga / Foto: Erakogu

Suurbritannias Roehamptonis ITF-i M25 turniiril näitas head mängu tänavune Eesti meister Daniil Glinka. Ta tegi kaasa ainult üksikmängus ja jõudis seal finaali.

Daniil Glinka (ATP 741.) võitis teel finaali neli vastast. Avaringis alistas Eesti tennisist Ewen Lumsdeni (Suurbirtannia) kindlalt 6:1, 6:3 ja seejärel teises ringis turniiril seitsmendana asetatud Austraalia mängija Matthew Dellavedova (552.) samuti veenva ülekaaluga 6:2, 6:4. Seejärel kohtus Glinka eranditult võõrustajatega.

Veerandfinaalis alistas ta vabapääsmega põhitabelisse pääsenud 19-aastase Oliver Tarveti (931.) 5:7, 6:4, 6:2 ja poolfinaalis kõrge, neljanda asetusega Paul Jubbi (479.) peale seda, kui vastane väga tasavägiselt kulgenud mängu kolmanda seti eel andis loobumise. Esimese seti võitis Jubb 7:5, teise aga Glinka kiires lõppmängus 7:6(8). Olgu lisatud, et Jubb on olnud ka maailma 200 tugevama tennisisti seas.

Seega Glinkal jäi astuda vaid üks samm võitmaks esimene tiitel ITF-i turniiride karussellis. Finaalis tuli talle vastu samuti asetamata Jack Pinnington Jones (773.). Peaaegu sama edetabelikohaga britt on siiski varem seisnud 500 parema tennisisti positsioonil. Seekord jäi esikoht meie tennisistil veel saavutamata. Pinnington Jones võitis finaali tulemusega 6:4, 7:6(3). Kuid ka see tulemus näitab, et Glinka on momendil heas mänguvormis ja võimeline ITF-i turniiridel kaugele jõudma.

scroll to top