Daniil Glinka ja Elena Malõgina langesid välja

Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka Kachreti 50 Challengeril ja Elena Malõgina Annenheimi W35 turniiril olid viimased Eesti mängijad, kes sel nädalal üksikmängus põhiturniiril täna veel jätkasid, aga kahjuks sai mõlema teekond otsa.

Glinka jõudis siiski Kachretis üsna kaugele, ta sai lüüa veerandfinaalis ja kogus 9 ATP punkti ning tõusis karjääri kõrgeimale edetabelikohale (jooksvas rankingus 418., mis ilmselt jääb ka nädala lõpuni püsima). Glinka kaotas täna 4:6, 4:6 viiendana asetatud Paul Jubbile (Suurbritannia, ATP 323.), kes on olnud ka TOP200 mängija.

Glinka polnud Kachreti Challengeril veel oma pallingut kaotanud, aga tänasest tulemusestki võib öelda, et nüüd kaotas. Seekord mõlemas setis isegi kaks korda, sest Glinkal õnnestus kummaski setis korra ka vastase serv murda. Suured lootused olid teises setis, kus Glinka juhtis murdega 3:0, aga kaotas siis viis geimi järjest, nende hulgas kaks murret. Oli mitu pikka geimi ja mäng kestis kokku tund ja 40 minutit. Mõlemad lõid 5 ässa, aga topeltvigu tegi Glinka vähem (3 vs 7). Natuke läks alla Eesti teise reketi esimese servi protsent (täna 57) ja punkte võitis ta esimeselt pallingult ainlt 54% (vastane 74). Glinka on üldiselt mängija, kes kõvakattel võidab vähemalt 70% esimese servi punktidest, aga eks see oleneb ka vastase kvaliteedist.

Malõginal jäi mäng Annenheimi W35 turniiril eile õhtul vihma tõttu pooleli. Malõgina juhtis oma servil 7:5, 5:4, kuid kaotas geimi ja seisul 5:5 hakkas sadama. Tänasel mängu jätkamisel Malõgina enam geimi ei võitnudki ja kaotas kohtumise Amarissa Kiara Tothile (Ungari, WTA 406.) 7:5, 5:7, 0:6. Ega sellest lõpust midagi kirjutada pole – alates teise seti seisult 5:5 võitis Malõgina järgmises seitsmes geimis kokku ainult neli punkti. Alles viimases geimis oli natuke võitlust. Vastane võitis 13st murdepallist 9, Malõgina 12st 6. Esimese servi võidupunktide protsent oli mõlemal madal (Malõgina 52, Toth 56).

Malõgina on jäänud konkurentsi veel paarismängus, kus ta koos Laura Hietarantaga (Soome) jõudis poolfinaali. Aga täna nad ei mängi, sest vihma tõttu on veninud üksikmängu ajakava ja tahetakse üksikmängus pidada ka veerandfinaalid. Küll aga peaksid täna Kuršumlijska Banja W35 turniiril tulema paarismängu veerandfinaalis platsile Andrea Roots/Liisa Varul.