fbpx
Close

Charlestoni WTA 500 võitnud Belinda Bencic: olen enda üle megauhke

Belinda Bencic / Foto Sipa Press/Scanpix

Uskumatu, kuid kuu aega tagasi 25-aastaseks saanud Belinda Bencic on profikarusellil tiirelnud juba terve dekaadi. Ja just nüüd tundub šveitslanna rohkem kui kunagi varem valmis olevat ka oma esimeseks suure slämmi võiduks. Tokyo olümpiavõitja võitis pühapäeval Charlestoni WTA 500 turniiri. See oli talle kuuendaks WTA-tiitliks. Ja esimeseks liival…

Võit ei tulnud kergelt

Finaal tuneeslanna Ons Jabeuri vastu oli kõike muud, kui jalutuskäik pargis. Kuigi Jabeur jättis endast kõik väljakule, piisas seda võiduks vaid teises setis. Esimese ja kolmandas mängis Bencic briljantselt ja kindlustas endale 6:1, 5:7, 6:4 matšivõiduga 143 000 eurot auhinnaraha.

Bencic on endine juunioride maailma esinumber, ta on võitnud nii juunioride Wimbledoni kui ka Prantsusmaa lahtised, profiks hakkas ta pisut pärast oma 14. sünnipäeva. Karjääri algaastatel treenis teda kaasmaalanna, samuti kuulsa tennisisti Martina Hingise ema Melanie Molitor, kes oli muide samuti Tšehhi immigrant Šveitsis nagu Bencici vanemadki.

Loeb ainult võit

Jabeur tegi kõik selleks, et võita. Ta jooksis ära Bencici ületõsted ja püüdis paaril korral palli päästa löögiga jalge vahelt, kuid Bencic oli nagu valvekoer võrgus ja tilgutas pallid Jabeuri poolele..tuneeslanna oli marus ja loopis reketit matsi jooksul korda kolm. Jah, ta tahtis meeletult võita ning ei pidanud paljuks ka auhinnatseremoonial pisarat poetada..

Kuid pühapäeval mängis Bencic nagu kulda – ta suutis tagakäega korduvalt küljejoone puhtaks lüüa ning see ajas Jabeuri endast välja. 27-aastane aafriklannasuutis küll otustuavas setis 1:3 kaotuseisust 3:3 viigi kätte mängida, kuid enna kui ta arugi sai oli Bencic 5:3 peal. Kümnendas geimis jõudis Bencic kärmelt kolme matšpallini ning Jabeuri eeskäe tõrje läks pikaks ning lõpetas kaks ja pool tundi kestnud kohtumise.

Lihtsalt löö serv sisse, noh

On meeletu kergendus, olen superõnnelik,“ lausus Bencic, kes tõusis turniirivõiduga maailma edetabelis kaheksa kohta 13. positsioonile. „Olen nii uhke esimese liival võidetud tiitli üle. Olin esimeses ringis kahe punkti kaugusel, et turniirilt välja langeda ( Xiyu Wangi vastu – toim.) ja praegu mõtlen, et just selline tunne peabki olema üht turniiri võites. On täielik pingelangus, et serv viimases geimis välja ikka kasti läks. Olin väga närvis ja mõtlesin, et pane palun see serv lihtsalt kasti. Kohati said instinktid minust võitu siis me tagusime Jabeuriga neid palle, usun, et need olid head punktid ja jumal tänatud, et ta viimase tõrje eksis,“ lisas Bencic.

Sõõrikud preemiaks

Ma tahan tohutult sõõrikuid. Ma lihtsalt armastan neid, mulle meeldivad odavad toidud, kuid tahan kohe ja nüüd sõõrikuid. Olen ju pidanud dieeti ja toitunud nagu tervislikult ja ennast meeletult piitustuanud, kuid nüüd pean midagi „paha“ saama süüa,“ sõnas šveitslanna turniirilõpuintervjuus.

scroll to top