fbpx
Close

Charlestoni turniiril langeb favoriite kui loogu (täiendatud)

Garbine Muguruza sai täna vigastada. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kui Charlestoni WTA 500 turniiril oli kaheksandikfinaalide päeva poole peal, püsis esimese kaheksa asetusega mängijaist konkurentsis vaid maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia), kelle mäng toimub eeloleval ööl.

Garbine Muguruza (Hispaania, 6), kes oli märtsikuud alustanud väga edukalt (Doha finaal ja Dubai võit), juhtis täna Julia Putintseva (Kasahstan, 11) vastu 6:0, 2:2, kui andis ootamatult loobumisvõidu. “Tundsin jalas valu juba pärast eelmise ringi mängu,” ütles Muguruza. “Üleminek kõvakattelt saviliivale oli raske ja aega kohanemiseks vähe. Alustasin hästi, aga siis hakkasin tundma teravat valu. Ma ei tahtnud jätkata, kui ei saanud anda endast parimat, ei näinud sellel mõtet.”

Mannetult mängis Doha turniiri võitja Petra Kvitova (Tšehhi, 3), kes kaotas maailma 91. reketile Danka Kovinicile (Montenegro) 4:6, 1:6. Juba ööl vastu neljapäeva olid välja langenud ka Elise Mertens (Belgia, 7) ja Madison Keys (USA, 8). Sofia Kenini (USA, 2) ja Belinda Bencici (Šveits, 5) kaotustest oleme Tennisnetis juba kirjutanud.

Tegelikult on see naiste tennises üsna tüüpiline, et kui tugevamad mängijad osalevad madalama taseme turniiril pärast slämmi- või Masters-turniiri, ei ole neil enam piisavalt motivatsiooni. Euroopa liivahooaeg koos kahe WTA 1000 turniiri ja Roland Garrosi slämmiga on paljudel mõtteis ja Charlestonis pingutamiseks enam tahet ei jätkunud. Võimalik, et kui Muguruza taoline jalavalu juhtunuks slämmiturniiril, poleks ta kohtumist pooleli jätnud.

scroll to top