Carlos Alcaraz võitis esmakordselt Roland Garrosis!

Carlos Alcaraz on nüüdseks võitnud kõik kolm slämmiturniiri finaali, kus ta on mänginud. / Foto: AFP/Scanpix

Hispaanlane Carlos Alcaraz (3) võitis täna Pariisis esmakordselt Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste tiitli, kuid karjääri kolmanda slämmiturniiri.

Alcarazil on nüüd 21-aastaselt täidetud 3/4 karjääri suurest slämmist. Tema kuulus kaasmaalane Rafael Nadal oli samas vanuses ka kolme tiitli omanik, aga need kõik võitis ta tookord Pariisis. Kolm erinevat slämmitiitlilt oli ta võitnud 22-aastaselt. Roger Federer sai kolm erinevat tiitlit kätte 23- ja Novak Djokovic alles 24-aastaselt. Seega on Alcaraz suurest kolmikust isegi mõnevõrra ees, aga kas temagi jõuab 20+ slämmitiitlini, on muidugi küsitav.

Tänases finaalis alistas Alcaraz Alexander Zverevi (Saksamaa, 4) 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2. Mäng käis üsna üles-alla. Kuigi Zverev kaotas, õnnestus tal kahel korral võita viis geimi järjest. Vene päritolu sakslane tegi seda teises setis seisult 1:2 ja kolmandas seisult 2:5. Alcaraz ei võitnud kordagi rohkem kui neli geimi järjest (neljanda seti algul läks 4:0 ette). Samas ei saa öelda, et mängijate tase oleks väga palju kõikunud või taktika muutunud. Pigem olid mõlemal oma kehvemad perioodid, kuid raske on midagi konkreetselt esile tuua, miks kord oli üks ja siis teine peal.

Treenerist ekspert Harri Neppi ütles, et Alcaraz mängis ühtlasemalt. “Ta pani lõpuni samamoodi, ei väsinud kuidagi ära ja löögivõimsus säilis. Zverev ikkagi teises setis natuke muutis taktikat, hakkas julgemalt lööma ja püüdis ise suruda. Aga tundus, et ta väsis ära. Lõpus ei saanud võrgus enam üldse hakkama, mäng jäi väga töntsiks,” ütles Neppi.

Murdepalle oli tänases mängus väga palju, aga kui Zverev realiseeris neist umbes veerandi (23st 6), siis Alcaraz üle poole (16st 9). Kahes setis (esimeses ja neljandas) kaotas Zverev lausa kolm servigeimi, kusjuures neljandas setis ta ei võitnud selle kõrval ühtki, saades ainsa geimi tõrjel. Alcaraz võitis äralöögid 14ga (52:38), aga tegi lihtvigu 15 võrra rohkem (56:41). Otsustasid seega sunnitud vead, mida Alcaraz tegi 45 ja Zverev 60.

Võrku tungimine ei toonud kummalegi isegi 2/3 punktidest, sest Zverev võitis neid 53st 30 (57%) ja Alacaraz 40st 25 (63%). Sealjuures võitis Zverev teises setis võrgus 10st punktist 9, aga kolmes viimases setis kokku alla poole (34st 16). Alcaraz kerkis maailma teiseks reketiks, aga seekord mitte Novak Djokovici, vaid Jannik Sinneri järel. Nii lasi serblane ühe slämmiturniiriga endast mööda kaks meest.

Ja kui veel rääkida väsimusest, siis Zverevi tabelipoolel toimusid mängud kogu aeg hiljem. Ainult poolfinaalis samal päeval, aga tookord viis tundi hiljem. Lisaks mängis Zverev enne finaali kaks setti rohkem.