Pole midagi teha Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 9) on Carlos Alcarazile (Hispaania, 3) “klient”, nagu spordis räägitakse.
Võib-olla mõni pole sellist väljendit kuulnud, aga kui tavaelus annab klient teenindajale või mõne muu ameti esindajale tööd, siis tennises või muul spordialal toob klient talle samuti raha sisse, sest pidev võitmine suurendab antud juhul Alcarazi teenistust.
Pärast teisipäevast kohtumist Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis on Alcaraz omavahelistes mängudes 6:0 ees ja viimase viie kohtumise settide seis 12:1. Seega ei olnud imestada, et hispaanlane ei kaotanud isegi setti, ehkki numbriliselt ei olnud matš liiga ühepoolne – 6:3, 7:6, 6:4. Kogu see “kliendi” lugu sai siiski alguse 2021. aasta US Openilt, mille eel oli Alcaraz maailma 55. reket, kuid Tsitsipas asetatud kolmandana. Sellegipoolest tollal 18-aastane Alcaraz viies setis võitis.
Ühe servimurde sai Tsitsipas siiski kirja, kui ta teises setis jäi kiiresti taha 0:3, aga suutis viigistada 4:4. Kuid tie-break oli ühepoolne. Kaks minimurret oli Alcarazil kirjas, kui ta asus servima seisul 5:2. Kohe hispaanlane siiski setti ei lõpetanud, sest kaotas oma servil ühe punkti, aga siis tõrjelt lõpetas seisuga 7:3. Esimese ja kolmanda seti kohta pole aga midagi öelda, sest neis ei olnud Tsitsipasel isegi murdepalli.
Kui äralöökidega suurt vahet sisse ei tulnud (Alcaraz 27, Tsitsipas 26), siis lihtvigadega tuli hispaanlasele +12, sest tema tegi neid 21 ja Tsitsipas 33. Kreeklane käis võrgus sagedamini ja võitis seal 46st punktist 34, aga midagi jääb tal ikka puudu.
“Arvan, et mängisin suurepäraselt,” ütles Alcaraz. “Ühtki mõõna sisse ei tulnud, väga hästi suutsin kontrollida emotsioone. Tähtsatel hetkedel olin rahulik ja olen tõesti õnnelik selle üle, kuidas kõigega toime tulin.”
Nüüd ootab reedel tennisesõpru maiuspalana Alcarazi ja uueks maailma esireketiks tõusva Jannik Sinneri (Itaalia, 2) duell. Itaallane on Alcarazist kaks aastat vanem, aga reaalselt jõudis hispaanlane tippu 2022., aga Sinner 2023. aastal. Hiliseks arenejaks ei saa Sinnerit siiski nimetada, aga ta lihtsalt pikka aega nö löögiulatuses, aga siiski paari sammu võrra päris tipust tagapool. Näiteks kuni 2023. aasta kevadeni oli Sinneri parim edetabelikoht 9., aga sama aasta septembris juba neljas. Maailma teiseks reketiks kerkis Sinner pärast Miami turniiri võitmist 1. aprillil.
Kahe noore mehe omavaheliste mängude seis on 4:4. Kuid on huvitav, et Alcarazi tipputõusu aastal (2022) oli Sinner temast parem 2:1 ja ainsa kaotuse sai US Openi veerandfinaalis, kus itaallane neljanda setis servis matši võiduks. Mullu võitis Sinner samuti 2:1, kuid ta on kaotanud ainsa tänavuse mängu, kui Indian Wellsi poolfinaalis jäi Alcaraz peale 1:6, 6:3, 6:2. See on Sinneri üks kahest tänavusest kaotusest, teise sai ta Tsitsipaselt Monte Carlo poolfinaalis. Ühes mängus andis Sinner loobumisvõidu ja seda statistikas ei loeta.
“See on tõeliselt raske väljakutse,” kommenteeris Alcaraz pärast veerandfinaali võitmist eesootavat mängu Sinneriga. “Ta on praegu maailma parim mängija või siis mängija, kes mängib parimat tennist. Meil on omavahel olnud raskeid heitlusi, aga olen õnnelik, et tuuril on selline tennisist. Tänu talle püüan ka mina ennast suruda ja paremaks muuta, sunnin ennast andma iga päev 100 protsenti. Olen kindel, et näitame poolfinaalis mõlemad oma parimat tennist ja eks siis näis, kumb võidab.”
Ja kui aus olla, on Sinneri ja Alcarazi kohtumine pärast Novak Djokovici loobumist finaalihõnguline. Usutavasti enamik tennisesõpru arvab, et selle poolfinaali võitja tuleb ka turniiri võitjaks.