fbpx
Close

Brit Martin ja Grete Gull said paarismängus hea võidu

– Brit Martin ja Grete Gull / Foto: Ott Ahonen

Brit Martin ja Grete Gull (7) alustasid Stockholmis Tennise Europe U14 Super kategooria turniiri paarismängu 2:6, 6:3, 10:2 võiduga Brenda Fruhvirtova (Tšehhi) ja Isabella Svahni (Rootsi) üle.

Kuigi Eesti paar oli asetatud ja vastased mitte, on see tingitud faktist, et Brenda Fruhvirtoval pole kõrget edetabelikohta, sest ta mängib Tennis Europe turniiridel harva. Kuna aga just 12-aastane Fruhvirtova, kes koos kaks aastat vanema õe Lindaga harjutab Patrick Mouratoglou tenniseakadeemias, võitis kolm nädalat tagasi maailma tugevaima U14 turniiri Les Petits As, võib teda pidada selle vanuseklassi mitteametlikuks liidriks. Oleme juba siin Tennisnetis kirjutanud, et detsembris Tšehhi liiga karikavõistlustel mängis Fruhvirtova kolm setti maailma esisaja mängija Katerina Siniakova vastu, kuigi mängu ei võitnud.

Üksikmängus teise ringi kohtumisi teisipäeval ei peetud ja Martin (1) jätkab homme, Gull on välja langenud. Martinil on võimalus poolfinaalis kohtuda Fruhvirtovaga, kui mõlemad nii kaugele jõuavad.

Poiste turniiril langes Georg Strasch üksikmängus välja 3:6, 4:6 kaotusega Dmitri Burtsevile (Venemaa, 16), kes on TE U14 edetabeli 21. reket. Kuid paarismängus sai Strasch esmaspäeva hilisõhtul koos Ilja Maltseviga (Venemaa) 6:2, 6:3 võidu Gustav Anderssoni ja Ludvig Hede (Rootsi) üle.

scroll to top