fbpx
Close

Belinda Bencic on naasmas tipu lähistele

Belinda Bencic jõudis Dubais finaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Šveitsi tennisist Belinda Bencic, kes juba 18-aastaselt kerkis maailma esikümnesse, on nüüd jõudnud maailma kolmandasse kümnesse ning kuna tal enne Wimbledoni suuri punkte kaitsta pole, peaks tõus jätkuma.

Bencici kerkimise edetabelis tingis edu Dubai turniiril, kus ta täna alistas tiitlikaitsja Elina Svitolina (Ukraina, 6) 6:2, 3:6, 7:6. Heitlikult kulgenud mängus oli Svitolina otsustavas setis murdega ees, kuid kaotas oma pallingu seisul 5:4. Kuigi seejärel jäi Bencicil seisul 6:5 kasutamata kaks matšpalli, võitis ta mängu tie-break’is, mis lõppes 7:3.

Bencic võitis kaks WTA turniiri (Eastbourne ja Toronto) 2015. aasta suvel, kuid esikümnesse kerkis 2016. aasta veebruaris. Edu ei kestnud kaua, nii vigastused kui ka alavorm vajutasid pitseri ja 2017. aastal langes Bencic esisajast välja. Eelmine hooaeg oli talle edukam, kuid TOP50 seas ta veel kindlalt kanda ei kinnitanud. Nüüd on aga Bencic vähemalt 28. ja kui võidab finaali, siis maailma 23. reket oma eakaaslase Jelena Ostapenko (Läti) taga.

Finaal kujuneb aga Bencicile kindlasti raskeks, sest ta mängib Petra Kvitovaga (Tšehhi, 2), kes sel aastal on juba võitnud ühe turniiri (Sydney) ja jõudnud finaali Australian Openil. Kvitova alistas täna suurte raskustega Su-Wei Hsiehi (Taipei) 3:6, 6:2, 6:4, ehkki reaalset ohtu tšehhitaril polnud, sest ta läks teise seti algul kiiresti ette ning ka otsustavas setis oli juhtiv pool. Maailma jooksvas edetabelis on Kvitova kolmas, kuid finaalivõidu korral tõuseks teiseks.

scroll to top