fbpx
Close

Barty ja Bencic poolfinaalis, ka asendusmängija Bertens loobus

Belinda Bencic jõudis nelja parema hulka. / Foto: Reuters/Scanpix

Õnnetult on tänavu läinud Shenzhenis peetav WTA finaalturniir, sest kaks mängu on jäänud loobumise tõttu pooleli ja Naomi Osaka lahkus vigastusega turniirilt enne teise vooru matši.

Kiki Bertens (Holland), kes saabus Shenzheni asendusmängijana ja üllatas kohe maailma esireketit Ashleigh Bartyt (Austraalia), ei suutnud ilmselt tihedat võistluskava (pidas enne neli kohtumist Zhuhai Elite Trophy turniiril) välja kannatada ja jättis kaotusseisul 5:7, 0:1 pooleli kohtumise Belinda Bencici (Šveits, 7) vastu. Bertens oli esimeses setis kaua aega murdega ees, aga seisult 5:3 ta enam ühtki geimi ei võitnud.

Tõsi, need kolm loobumist (lisaks nimetatutele Bianca Andreescu) siiski WTA finaalturniiri edasist käiku ei mõjuta, sest kõik poolfinalistid peale ühe on selgunud ja vähemalt need mängijad esialgu jätkavad. Punases alagrupis said tänaste kohtumiste järel kahe võiduga edasi Bencic ja Barty, kes alistas Petra Kvitova (Tšehhi, 6) 6:4, 6:2. Kvitova kaotas teist WTA finaalturniiri järjest kõik kohtumised.

Lillast alagrupist tagas eile edasipääsu Elina Svitolina (Ukraina, 8) ning homme selgitavad teise poolfinalisti Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) ja Simona Halep (Rumeenia, 5). Eelmisel aastal jõudsid WTA finaalturniiril nelja tugevama hulka kõik tagumise poole (asetatud 5-8) tennisistid, ka tänavu on neist kaks (Bencic ja Svitolina) juba edasi saanud ning võib juurde tulla ka Halep. Seega kaitseb tugevama poole au seni vaid Barty üksi.

scroll to top