fbpx
Close
PAF.ee

ATP finaalturniiril loositi alagrupid

US Openi finalistid Rafael Nadal (vasakul) ja Daniil Medvedev sattusid samasse alagruppi.
/ Foto: AFP/Scanpix

Pühapäeval Londonis algaval ATP finaalturniiril jagati kaheksa maailma parimat tennisisti kahte nelikusse. Nii kõrge taseme juures oleks raske väita, et üks grupp tuli teisest tugevam.

Esmaspäevase seisuga maailma esireketiks kerkinud Rafael Nadal (Hispaania) sai Andre Agassi nimelises grupis endale vastasteks Daniil Medvedevi (Venemaa, 4), Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) ja Alexander Zverevi (Saksamaa, 7). Björn Borgi nimelises grupis mängivad Novak Djokovic (Serbia, 2), Roger Federer (Šveits, 3), Dominic Thiem (Austria, 5) ja Matteo Berrettini (Itaalia). Kui lähtuda alagruppidele nime andnud kuulsatest tennisistidest, siis võiks ju kaht nelikut kutsuda lihtsalt A- ja B-grupiks nagu tavaliselt spordis ongi.

Borgi alagrupp võib tunduda tugevam, aga Thiem ei ole reeglina kiire põrkega väljakutel nii hea kui saviliival ning samuti ei saa viimaste kuude põhjal Federeri pidada paremaks Medvedevist. Lisaks on Agassi grupis tiitlikaitsja Zverev. Nii et ikkagi võiks eeldada, et grupid on üsna võrdsed.

Pühapäeval alustab mänge Borgi grupp ning kohtuvad Djokovic – Berrettini ja Federer – Thiem.

scroll to top