fbpx
Close

Angelique Kerber vahetas kahe aasta jooksul kolmandat korda treenerit

Angelique Kerber. / Foto: EPA/Scanpix

Kui eestlased on harjunud kritiseerima oma mängijate treenerivahetusi, siis maailma tennises, eriti naiste seas, on sagedased muutused üsna tavaline praktika.

Tippmängijatest on aga treenerivahetuste sageduse rekord praegu ilmselt Angelique Kerberi (Saksamaa) käes, kes alates 2017. aasta novembrist on juhendajaga lepingu lõpetanud kolm korda.

Kaua aega oli Kerberi treener Torben Beltz, kes juhendas teda juba noorteklassis (aastatel 2003-2004) ning siis täiskasvanute hulgas kahel perioodil (2011-2013 ja 2015-2017). Beltzi juhtimisel kerkis Kerber 2016. aasta septembris maailma esireketiks ning samal hooajal võitis ta kaks slämmiturniiri ja mängis ühes finaalis. Kuid 2017. aasta oli Kerberile kesine ja ta otsustas Beltzi teenetest loobuda novembris.

Umbes aasta sai Kerberiga töötada Wim Fissette. Ja kuigi tema juhendamisel võitis Kerber veel ühe slämmiturniiri (Wimbledon 2018), sai seegi treener sügisel sule sappa. Kerber palkas Rainer Schüttleri, kes oli eelmisel kümnendil Saksamaa üks edukamaid tennisiste (Australian Openi finalist 2003 ja parimal hetkel maailma 5. reket), ent tema sai töötada veel vähem, sest 19. juulil teatas Kerber, et Schüttleri aeg sai läbi.

Schüttleri juhendamisel mängis Kerber Doha turniiri poolfinaalis ja Indian Wellsi finaalis, kus ta dramaatiliselt kaotas üllataja Bianca Andreescule, kuid kevadel läks sakslanna mäng allamäge. Pärast ebaedu Roland Garrosis (kaotas avaringis) ja Wimbledonis (2. ring) lasigi Kerber treeneri lahti. Ometi ei olnud see periood päris edutu, sest Eastbourne’is jõudis Kerber finaali. Aga ühtki tiitlit ta Schüttleri juhendamisel ei võitnud ja maailma esikümnest langes välja.

Nagu tavaliselt väljendas Kerber end viisakalt ja kiitis Rainerit abi eest, lisades, et neist said head sõbrad. Aga Kerber ütles, et ta vajab värsket algust. Esialgu pole Kerber uut juhendajat nimetanud, aga aega veel on, sest tähtsamad turniirid (Toronto, Cincinnati, US Open) toimuvad alates 5. augustist.

scroll to top