fbpx
Close

Anett Kontaveit võitles nagu suutis, aga jäi Iga Swiatekile alla

Anett Kontaveit US Openil. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Kui lootsime, et võib-olla poolatar Iga Swiatek (7) ei ole praegu parimas vormis, siis kahjuks need lootused ei täitunud – maailma kaheksas reket mängis US Openi 3. ringis piisavalt hästi, et kolmes setis Anett Kontaveiti (28) võita.

Anett jäi äralöökidega peale 37:32, aga vastase intensiivne tempomäng väsitas teda niivõrd, et kolmandas setis visale võitlusele vaatamata ei suutnud ta lõpus enam oma servi hoida. Kui võib-olla tegi Anett rohkem lihtvigu (35) kui viimastes mängudes tavaliselt, siis põhjus on selles, et oma heast esitusest Swiateki vastu ei piisa, tuleb mängida riski piiril. Natuke aitas kaasa vastase esimese servi madal õnnestumisprotsent (49). kuid sellest piisas ainult ühe seti võitmiseks.

Esimeses setis murdis Swiatek Kontaveidi servi seisul 2:1, kuid eestlannal õnnestus kohe tagasi murda ja viigistada 3:3. Paraku oli teine murre seisul 3:4 otsustav. Swiatek hoidis kõrget tempot ja Anett pidi palju rohkem jooksma, et pallivahetustes püsida. Teises setis õnnestus Anettil 3:0 juhtima minna ja kuigi pärast vastastikuseid servimurdeid jõudis Swiatek viigini, oli Anett pärast oma servi ees 5:4 ja õnneks nüüd tegi Swiatek kingituse kahe topeltvea näol. Kuid kahel settpallil pidi Anett tõsiselt pingutama ja lausa hiilgemängu näitama, et teine võimalus realiseerida.

Paraku otsustavas setis enam sarnast võimalust poolatar ei pakkunud. Anetti serv oli kogu aeg ohus, ta päästis selles setis kokku kaheksa murdepalli, aga jäi ikkagi murdega taha. Lõpuks seisul 3:5 päästis ta seisu 0:40, aga viienda matšpalli Swiatek realiseeris. Selles geimis nägime tõeliselt kõva võitlust, kuid Anett oli siis juba vastasest väsinum. “Anettil tuli palju rohkem joosta, aga see pole tema mäng,” ütles eksperdist treener Harri Neppi. “Tuleb tunnistada, et parem mängija võitis. Swiatek liigub paremini ja on võimsam. Teises setis oli tal esimese pallinguga raskusi ja siis õnnestus Anettil vastase servigeime võita, aga lõpus enam mitte. Anett tegi, mis suutis, aga vastast surve alla panna ei õnnestunud. Kui tal oleks rohkem aega rünnata, siis ta praeguse vormi juures võiks seda väga hästi teha, aga seda aega talle palju ei antud.”

Statistikast lisame, et Anetti esimese pallingu õnnestumisprotsent oli vastase omast üsna palju parem (63), aga ta võitis sellelt 59% ja Swiatek 65% punktidest. Ka ässade/topeltvigade ligilähedane võrdsus (Anett 6/5, Swiatek 6/4) näitas servi võrdsust, aga paraku õnnestus Swiatekil Anetti servi rohkem suruda kui vastupidi. Anett realiseeris 8st murdepallist 4 ja Swiatek 20st 6 ja kuigi Anetti protsent oli siin parem, näitasid arvud, et tal ei olnud oma servil üheski setis kerge. Selleks, et poolatari võita, pidanuks Anett nii-öelda “hullu panema”, aga vigu tuli paratamatult sisse. Lõpptulemus oli 6:3, 4:6, 6:3 Swiateki kasuks. Parem kaotus kui Prantsusmaa lahtistel, aga ikkagi kaotus,..

scroll to top