fbpx
Close

Anett Kontaveit säilitas maailma edetabelis 21. koha ja mängib nüüd Rooma turniiril

Anett Kontaveit New Yorgis. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Pärast ameeriklanna Jennifer Brady kaotust US Openi poolfinaalis on kindel, et Anett Kontaveit säilitab maailma edetabelis 21. koha, kus ta paiknes ka enne slämmiturniiri.

Rooma turniiril, mis algab 14. septembril, on Anettil hea võimalus punkte juurde saada, sest mullu ta langes seal välja avaringis. Praegu ei ole veel täpselt selge, kas kõik tipud Roomas mängivad. On ju üpris reaalne, et US Openi finalistid Naomi Osaka (Jaapan) ja Viktoria Azarenka (Valgevene) sinna ei jõua või isegi kui jõuaks, ei pruugi nad vajalikuks pidada seal osalemist, et hoida jõudu Roland Garrosi slämmiturniiriks. Kindlasti ei mängi maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia).

Edetabelis on aga seis selline, et kuna kaks mängijat on US Openil konkurentsi jäänud, siis nende ja neist natuke eespool asuvate tennisistide edetabelikoht võib veel muutuda. Osaka on hetkel jooksvas edetabelis neljas, aga tõuseks võidu korral Karolina Pliškovast (Tšehhi) mööda kolmandale kohale. Azarenka paikneb 14. kohal, aga võib tõusta 11ndaks. Sel juhul langeksid koha võrra Petra Kvitova (Tšehhi), Arina Sabalenka (Valgevene) ja Johanna Konta (Suurbritannia).

Kaia Kanepi on hetkel 105., kuid peab arvestama võimalusega, et temast möödub Istanbuli turniiril veerandfinaali jõudnud tšehhitar Tereza Martincova. Kanepi Roomas ei osale, aga mängib Pariisis.

Meeste maailma edetabelis säilitab austerlane Dominic Thiem igal juhul kolmanda koha, kuid venelane Daniil Medvedev mööduks US Openi võitmise korral Roger Federerist (Šveits). Kuna Medvedev oli mullu finalist, siis ta ainult võidu korral punkte juurde saabki. Ning maailma 7. reket Alexander Zverev (Saksamaa) ei saa ka rohkem tõusta kui ainult koha võrra – mööda Stefanos Tsitsipasest (Kreeka). Kui aga Pablo Carreno Busta (Hispaania) üllatab, siis US Openi võiduga kerkiks ta kaheksandaks, aga ainult finaalipääsu korral jääks tal esikümnest 10 punkti puudu.

Roomas tuleb välja Rafael Nadal (Hispaania), kes mängib esimese turniiri pärast koroonaviiruse pausi. Ka maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ja Tsitsipas peaksid olema kohal, ent muidugi Thiemi, Medvedevi ja Zverevi osalemine sõltub ilmselt nende tulemustest US Openil. Võimalik, et keegi neist ei mängi Roomas.

Rooma turniiri kvalifikatsioon algab laupäeva hommikul, tabeli loosimine toimub õhtul kell 19.

scroll to top