Anett Kontaveit kaotas hoogu sattunud Tuneesia neiule

– Onc Jabeur / Foto: AP/Scanpix

Moskva tenniseturniir lõppes Anett Kontaveidi jaoks veerandfinaalis, kus ta kaotas tuneeslanna Ons Jabeurile (WTA 101.) 5:7, 1:6.

Vaatamata edetabelikohale oli Jabeuri mäng muljetavaldav, ei olnud ta ju asjata alistanud eelmises mängus maailma esikümnesse kuuluva ameeriklanna Sloane Stephensi. Ometi jäi mulje, et esimeses setis oli Anettil rohkem võimalusi mäng enda kasuks pöörata, kuid murdepallid jäid pahatihti realiseerimata. Huvitav fakt on see, et Kontaveit loovutas kokku 11 geimpalli (lisaks murdepallidele ka edu oma servil) nendes geimides, mille ta lõpuks kaotas. Lisaks jäid realiseerimata veel mõned geimpallid, kuid need geimid eestlanna lõpuks võitis.

Teises setis läks Jabeur juba oma teed, tehes sealjuures kohati täielikke imelööke. Samas on fakt, et 2018. aastal kaotas Kontaveit neli mängu maailma TOP 100 sisse mitte kuuluvale tennisistile – varem olid kirjas allajäämised Shuko Aoyamale (Jaapan), Vera Lapkole (Valgevene) ja Veronika Kudermetovale (Venemaa). Tõsi, neid eelmist kolme ei saa siiski võrrelda Jabeuriga, kes pakkus täna kohati hiilgemängu. Vastukaaluks on Kontaveit aastal 2018 võitnud kuus korda (!) TOP10 mängija.

“Esimeses setis olid Anettil tõesti omad võimalused, kuid mõned lihtvead ja valed otsused said saatuslikuks. Kas või viimases geimis, kus ta läks geimpallil asjatult võrku. Vastane mängis muidugi hästi, aga tegelikult eelmisel päeval Stephensi vastu domineeris ta palju rohkem,” märkis tennisetreener Harri Neppi.

Statistika näitab Jabeuri selgelt edu pallingul, ta lõi 9 ässa ja tegi 2 topeltviga, kuid Kontaveit vastavalt 0 ja 3. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Anettil küll parem (vastavalt 64 ja 53%), aga võidetud punkte vähem (vastavalt 58 ja 76%). Ja teine halvem näitaja on juba korra mainitud murdepallid: Kontaveit 6st 1 ja Jabeur 6st 4.

Anett on kvalifitseerunud ka 30. oktoobril algavale Zhuhai turniirile, kus mängivad 12 paremat nende seast, kes WTA finaalturniile ei pääsenud. Kuna Zhuhais antakse ka vabapääse ühele Hiina tennisistile, siis peaksid seal osalema maailma edetabeli numbrid 9.-19., kuid Simona Halepi ja Serena Williamsi loobumise tõttu pääsevad “püünele” ka 20. ja 21. reket, kellest üks ongi Kontaveit.