Anett Kontaveit jäi sitkele mängule vaatamata Ons Jabeurile napilt alla

– Anett Kontaveit Cincinnati turniiril / Foto: Zumapress.com/Scanpix – Anett Kontaveit Cincinnati turniiril / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Tugeval Cincinnati WTA turniiril Western&Southern Open (WTA1000) langes Eesti esireket Anett Kontaveit üksikmängus konkurentsist juba avaringis, analoogselt eelnevale kolmele turniirile. Kaotus Tuneesia tennisistilt Ons Jabeurilt tuli napp.

Enne Cincinnatit olid Anett Kontaveit (WTA 29.) ja Ons Jabeur (WTA 22.) omavahel kohtunud kaks korda. Ammuse kohtumise 2014. aastal Prestonis võitis Kontaveit ning 2018. aasta Kremlin Cupi veerandfinaalis oli parem Jabeur 7:5, 6:1. Mõlemal on ette näidata üks WTA tiitel.

2 tundi ja 15 minutit kestnud mängu avasett algas Kontaveidile küll servigeimi (pikk geim – 4 korda oli seis 40:40) loovutamisega, ent järgmise kahe geimi võitmisega sai ta hoopis ise ette. Edaspidi realiseeris aga tuneeslanna healt positsioonilt ründelööke paremini ja ka serv oli efektiivsem, mis tagas talle avaseti võidu lõpuks üsna veenvate numbritega – 6:2. Murdepalle oli Jabeuril kasutada koguni 8 (realiseeris 3) Kontaveidi 1 (1) vastu.

Teise seti põnevas avageimis päästis Kontaveit murdepalli ja hoidis oma pallingut. Edasi liiguti kuni 3:3-ni juba kindlate geimivõitudega. Teise seti saatuse otsustasid järgnevad väga tasavägised geimid. Esmalt päästis Kontaveit kahelt murdepallilt oma servi, mis tiivustas teda ja tal õnnestus endal Jabeuri serv murda ning juhtima asuda 5:3. Järgmises, mängu pikimas geimis oli Kontaveidil kasutada kolm settpalli, ometi läks geim viiendalt murdepallit hoopis Jabeurile. See siiski ei murdnud Kontaveidi tahet ja ta suutis veel korra vastase pallingu murda ning võita teine sett 6:4. Viimases geimis tegi Jabeur ootamatult ka kaks topeltviga. Kokku kulus Kontaveidil seti võitmiseks seitse settpalli!

Otsustava kolmanda seti esimene pool sarnanes avasetile. Jabeur realiseeris ühe servimurde rohkem ning juhtis 5:3. Kontaveit aga ei andnud alla. Päästes muuhulgas ühe matšpalli ja murdes vastase servi, seadis ta jalule viigi – 5:5. Ja ikkagi tõmbas mõlemapoolsete võimalustega mängus pikema õlekõrre Jabeur, tehes mängu saatuse määranud servimurde. Eesti tennisistil oli siiski üks võimalus viia otsustav sett kiiresse lõppmängu. Seega kogu mäng Ons Jabeurile tulemusega 6:2, 4:6, 7:5.

Anett Kontaveidi esitus oli tervikuna korralik ja mänguvorm pole laita. Probleemiks sai Kontaveidile eelkõige teine serv, see oli haavatav ja ta võitis 2. servilt ainult 28% punktidest (vastasel sama näitaja 43%). Ässasid lõi Jabeur 6 Anetti 1 vastu (seda on ilmselgelt vähe), topeltvigu tehti vastavalt 3-2. Äralöögid Jabeurile 41-21, lihtvigu tegi Kontaveit natuke vähem (46-42).

Anett Kontaveidi esituse ajal viibisid tribüünil ka tema uus treener Dmitri Tursunov ja Märten Tamla.

– Ons Jabeur / Foto: AFP/Scanpix