Anet Angelika Koskel pääses Soomes paarismängu finaali!

Anet Angelika Koskel mängimas EEsti karikavõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Anet Angelika Koskel ja leedulanna Klaudija Bubleyte pääsesid täna Savitaipale W15 turniiril paarismängu finaali.

Poolfinaalis alistasid nad kolmandana asetatud Rootsi paari June Björk/Ida Johansson 6:3, 7:6. Esimene sett oli kummaline – ainult kuuendas geimis võitsid Bubelyte/Koskel oma servigeimi, kõigis ülejäänud geimides said võidu tõrjujad. Teine sett algas vastaste murdega, aga edaspidi hoiti enamasti servi. Bubelyte/Koskel said murde tagasi kaheksandas geimis, vastased läksid uuesti murdega ette 6:5, aga Balti paar jälle viigistas. Tie-break’is olid Bubelyte/Koskel taga seisul 1:2, aga edaspidi juhtisid ja võitsid 7:5.

Paarismängu teist poolfinaali pole veel peetud, sest vihma tõttu on turniir veninud ja täna oli nö prioriteet üksikmängu finalistide selgitamine, mängiti või veel mängitakse veerand- ja poolfinaalid. Aga kuna Bubelyte/Koskel ja nende vastased olid juba üksikmängus välja langenud, said nemad poolfinaali ära pidada.

Koskeli jaoks see ei ole esimene ITF-i turniiri paarismängu finaal. 2022 augustis oli ta isegi maailma paarismängu edetabelis 653. kohal. Eriti hästi on Koskel mänginud just Savitaipales. 2022. aastal võitis ta seal turniiri koos Katriin Saarega ja mullu jõudis finaali koos Weronika Baszakiga (Poola). Lisaks võitis Koskel koos Baszakiga mullu mais Vierumäki W15 turniiri.