fbpx
Close

Anet Angelika Koskel: arvan, et tennis jääb mu ellu alatiseks

– Anet Angelika Koskel mänguhoos / Foto: ETL

Tennisnet vestles mõni päev tagasi 17-aastaseks saanud noore tennisisti Anet Angelika Koskeliga, kes unistab suurelt, kuid hoiab samas end ka kindlalt kahe jalaga maa peal.

Kahel eelneval hooajal naiste paarismängus koos Helena Narmontiga Eesti täiskasvanute meistriks kroonitud Anet Angelika Koskel paikneb momendil kuni 18-aastaste edetabelis neljandal ja naiste edetabelis 15-ndal positsioonil.

Kuidas sul praegu läheb? Kas ja kuidas on praegune keeruline aasta sind mõjutanud?

Hetkel läheb töiselt, teen trenni ja valmistun võistlusteks. Käesoleva aasta eriolukord on mõjutanud kõiki nii treeningute kui toimumata võistluste osas. Nagu enamik tennisiste sain ka mina tegeleda vaid üldfüüsilise treeninguga. Alates maikuust toimuvad ka tennisetreeningud.

Milline näeb välja sinu tavaline nädal? Mitu tundi päevas ja nädalas treeningutele kulub? Kui suur osa on füüsilisel ja kui suur tennisel?

Nüüd on füüsilise treeningu osakaal märgatavalt vähenenud ja põhirõhk tennisel. Tavaliselt teen 2 trenni päevas ning kindlasti ühel päeval nädalas puhkan. 

Kes sind praegu treenivad? Kuidas teie koostöö sujub?

Õpin Audentese Spordigümnaasiumis ja seal on minu treeneriks Andrei Luzgin. Individuaaltreeninguid teen Märt Kivirähkiga. Ma arvan, et koostöö treeneritega on hea.

Milliste asjadega väljakul on vaja tööd teha? Kas on mingisugused elemendid, mida on vaja parandada?

Tööd on alati kõigega vaja teha, kuid hetkel oleks kõige rohkem vaja tööd teha hoopis mentaalse poolega. 

Milline on sinu füüsiline seis praegu, mida on vaja arendada? Kas sul on probleeme mõne vigastusega?

Olen füüsiliselt heas vormis ja hetkel otseselt ühegi vigastusega probleeme õnneks pole.

Mida treeningute juures naudid, mida nii väga ei naudi?

Mulle meeldib, kui kõik õnnestub, sest siis saan aru, et treeningud on olnud tõhusad. Mulle ei meeldi eksimused ja valed otsused väljakul.

Millega sa ennast treeningute jaoks motiveerid? Mis sind käimas hoiab?

Mul ei ole vaja ennast treeninguteks eraldi motiveerida. Ma armastan tennisemängu ja mul on eesmärgid, eks need hoiavadki motivatsiooni üleval ka treeningutel.

Kes on sinu põhilised treeningkaaslased?

Väljakul olen koos teiste Audentese Spordikooli õpilastega.

Kui oled turniiril, siis milline näeb välja sinu võistluspäev?

Võistluspäeval on pinget veidi rohkem, kuid tavapärased rutiinid on ikka samad kui treeningpäeval. Ärkan vähemalt 2 tundi enne väljakule minekut, söön, teen tavapärase hommikuse soojenduse. Mängu oodates kuulan muusikat ja venitan. Kui olen võistlustel ilma treenerita, siis kindlasti helistan talle vahetult enne mängu.

Milline on sinu ‘’enne mängu’’ ja ‘’pärast mängu’’ rutiinid? Kas sul on ka mingid tegevused, mida tegema pead, et tunneksid ennast mängule minnes paremini?

Enne mängu kontrollin üle, kas mul ikka on kõik vajalik kaasas. Mulle ei meeldi väljakul avastada, et kotist on midagi vajalikku puudu. See häiriks mind ja segaks keskendumist. Soojendus on oluline, ebamugav on väljakule minna n-ö ootamatult. Pean silmas seda, et näiteks kui eelmine mäng minu väljakul mingil põhjusel jääb pooleli ja pean lihtsalt väljakule minema ning soojenduseks on aega 5 minutit. Samuti on minu jaoks oluline teha kõne treenerile, see on kindel rutiin.

– Anet Angelika Koskel koos Helena Narmontiga 2019. aasta naiste paarismängu Eesti meistrina / Foto: ETL

Sinu mängu mentaalne pool – kas oled sellega rahul? Kuidas hoiad mängu ajal keskendumist?

Sellega ma rahul ei ole ja sellega olekski kõige rohkem tööd teha. Üritan väljakul võimalikult rahulikuks jääda ja sellega kaasneb ka keskendumine.

Mis sulle tennise juures kõige rohkem meeldib? Mis nii väga ei meeldi?

Mulle meeldib n-ö ebareaalset tennist mängida, kus tulevad kõik löögid välja. Kahjuks selliseid päevi on vähe, kus kõik välja tuleb. Mulle ei meeldi konfliktid, mis võivad tekkida vastasega.

Kui raske on kooli ja treeningute vahel tasakaalu leida? Kumb sulle olulisem on?

Pean mõlemaid väga oluliseks. Nüüd, kui õpin spordikoolis, siis on treeningute ja koolitöö sidumine lihtsam. Saan treenida, õppida ja probleemideta võistlustel osaleda. Pärast pikemat puudumist on loomulikult tööde järgi tegemine raske, aga alati saab teha individuaalse graafiku ja on võimalus konsultatsioonideks.

Kui suure osa sinu tavalisest igapäevasest elust moodustab turniiridel osalemine?

Turniire on vähemalt kaks korda kuus, kuid vahel ka sagedamini. Seega päris suure osa.

Millised turniirid sulle kõige rohkem meeldivad?

Mulle meeldivad enim rahvusvahelised turniirid, kus saan mängida erinevate vastastega, aga olulised ja toredad on ka Eesti meistrivõistlused.

Praegu saab juba Eesti-siseselt turniiridel osaleda. Milline on sinu edasine plaan käesolevaks aastaks?

Kuna võistlusi on hetkel vähe, siis püüan osaleda võimalikult paljudel turniiridel Eestis ja loodetavasti varsti ka välismaal.

Mis on sinu suurim eesmärk tennises?

Eesmärgid on suured – tahan olla parim, esindada Eestit ja mängida rahvusvaheliselt kõrgel tasemel.

Millised on sinu tulevikuplaanid nii väljakul kui väljaspool väljakut? Kas plaanid oma elu alatiseks tennisega siduda?

Keskendun enda arengule nii väljakul kui ka väljaspool väljakut. Ma arvan, et tennis lihtsalt jääb mu ellu alatiseks, ükskõik mis tulevikus juhtub.

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top