Andy Murray võitis esimese turniiri pärast puusaoperatsiooni

Andy Murray oli oma esimeses finaalis pärast naasmist väga emotsionaalne.
/ Foto: EPA/Scanpix

Antverpeni ATP turniiril sündis üllatus, sest võidu sai maailma 243. reket. Aga tegelikult polnud tegemist üllatusega, sest nii kaugel asus maailma edetabelis puusaoperatsioonist taastuv Andy Murray (Suurbritannia).

Finaalis kohtusid kaks suure slämmi turniiri võitjat, sest Murray oli parem Stanislas Wawrinkast (Šveits) 3:6, 6:4, 6:4. Otsustavas setis näitas Murray head võitlusvaimu. Kaks korda läks Wawrinka murdega ette, aga Murray kohe viigistas. Seisul 4:4 oli Wawrinkal kaks murdepalli, kuid Murray päästis geimi ja murdis ise vastase viimases geimis, kus ta oli taga 15:40.

Murray käis talvel puusaoperatsioonil, mille eel arvati, et tema karjäär võib sellega olla läbi. Aga Murray suutis naasta, mängis algul peamiselt paarismänguturniiridel, kuid järk-järgult naasis ka üksikmängu. Kui ta nüüd alistas maailma 18. reketi, siis võib eeldada, et vähemalt TOP20 tase on šotlasel taas käes.

Teistes tänastes ATP turniiri finaalides alistas Andrei Rublev (Venemaa, 6) Moskvas Adrian Mannarino (Prantsusmaa, 7) 6:4, 6:0 ja Denis Shapovalov (Kanada, 4) Stockholmis Filip Krajinovici (Serbia) 6:4, 6:4.