Tänavusel hooajal kaks turniiri võitnud ja tänu sellele Venemaa teiseks reketiks (ATP 14.) tõusnud Andrei Rublev elab sunnitud võistluspausi üle üsna raskelt.
Rublev andis intervjuu Venemaa ajalehele Sport-Ekspress, mille siin lühendatult avaldame.
Koroonaviiruse mõju tennisele algas kuu aega tagasi, kui jäeti ära Indian Wellsi turniir. Kuidas võtsite vastu selle info?
Väga raskelt, olin meeletult ärritunud. See oli üks mu lemmikturniire, kuhu saabusin juba kaks nädalat varem harjutama. Peas keerlesid suured ootused, et nüüd valmistun ja siis mängin Masters-turniire. Aga sulle öeldakse: Indian Wells jääb ära ja järgmiste turniiride saatus on lahtine. Sa ei tea, mida teha, kas treenida edasi või lennata kohe koju. Tuju läks pärast uudist nulli, ei olnud motivatsiooni treenida.
Venemaal on inimesed praegu jagunenud kaheks – ühed võtavad olukord viirusega tõsiselt ja täidavad kõiki ettekirjutusi, aga teised leiavad, et midagi hullu pole juhtunud ja meetmed on ülearused. Milline on teie positsioon?
Saan väga hästi aru mõlemast poolest. Kahjuks on siin üks faktor: vanemate inimeste jaoks võib viirus lõppeda surmaga. Ei saa mõelda ainult endale. Noored ütlevad, et mis siis on juhtunud, koroonaviirus pole ohtlik. Saan aru, nendele ilmselt pole. Aga vanemad inimesed põevad haigust raskelt. Et neid aidata, tuleb järgida eeskirju.
Millega tegelete kodus karantiini ajal?
Igal juhul jätkan treenimist. Mul on FaceTime’i (internetipõhine videotelefon – toim.) kaudu kaks korda päevas harjutused treeneri juhendamisel. Hommikul toimub veidi tõsisem kardiotreening, õhtul venitused või jooga. Aga muul ajal vaatan filme.
Millised filmid teile meeldivad?
Vaatsin uuesti üle kõik tuntumad seeriafilmid: “Tähtede sõda”, “Harry Potteri” ja “Sõrmuste isanda”.
Kas onlaini kaudu on treeningud lihtsamad kui hallis või väljakul?
Kodustes tingimustes on harjutused mõistagi kergemad. Nii mitmekülgselt nagu saalis või vabas õhus ei saa neid paratamatult teha. Aga mul on niigi raske leida motivatsiooni. Peas pole üldse selliseid mõtteid, et peaks trenni tegema. Moraalselt on raske.
Kuidas tulete sellega toime?
Ei tulegi. Pean lihtsalt leppima sellega, et minust midagi ei sõltu. Kõik, mis saan teha, on täita nõuet püsida kodus, et mitte ohustada teisi inimesi.
Milliseid aktiivse tenniseelu asju kõige rohkem taga igatsete?
Absoluutselt kõike – nii tennist ennast kui ka treeninguid, võistlusreise, turniire ja kogu õhkkonda. Ma ju selle nimel elangi ja naudin oma tegevust, sellest kõigest on praegu puudu.
Praegu pole turniire ega auhinnaraha. Kas jätkate endiselt oma tiimile raha maksmist?
Minu puhul on see nii. Sest nad tegelevad minuga edasi.
Meenutuseks avaldame ka 2014. aastal Tartus Paf Openil tehtud intervjuud Andrei Rubleviga, kui talle alles ennustati suurt tulevikku. Intervjuu on vene keeles, aga eestikeelset tõlget saate kuulda sama intervjuu käigus.