fbpx
Close
PAF.ee

Alexela Mastersil selgus neli väljalangejat

– Avapäeva kõige visam kaotaja Valeria Gorlatš. / Foto: Toomas Kuum

Täna algas Tondi tennisekeskuses Alexela Masters ehk Eesti tennise aastalõputurniir, kus nii naiste kui ka meeste konkurentsis osaleb kuus mängijat.

Esimesel päeval peeti kõigis kolmeliikmelistes alagruppides kaks mängu, mille tulemusena selgus igas grupis üks tennisist, kes enam finaalipääsule ei pretendeeri.

Kõige tasavägisemaid heitlusi nähti naiste turniiri Soojuse alagrupis, kus Eesti meistrivõistluste finalist Valeria Gorlatš kaotas kaks mängu, aga omas mõlemas häid võimalusi. Maria Lota Kauli vastu juhtis Gorlatš esimeses setis 5:2, aga kaotas 5:7. Ka teine sett oli tasavägine, Gorlatš juhtis oma pallingul 5:4, ent lõppes taas Kauli 7:5 võiduga. Kolm tundi hiljem alustas Gorlatš heitlust äsja Pärnus Paf Openi ITF-i turniiri võitnud Elena Malõginaga ning omas eduseisul 6:4, 5:4 kaht matšpalli. Teine sett lõppes tie-break’iga, mille Malõgina võitis 9:7. Siin tuli Gorlatš 3:6 kaotusseisust välja ja sai veel ühe matšpalli seisul 7:6. Rohkemaks Gorlatšil jõudu ei jätkunud ning Malõgina võitis 4:6, 7:6, 6:0. Tõsi, 6:4, 7:6 võit ei oleks Gorlatši enam kuidagi finaali aidanud, sest kolme mängija “surnud ringi” korral olnuks ta ühe geimiga miinuses.

Naiste turniir Valguse alagrupis olid mängud ühepoolsed: Helena Narmont alistas Anet Angelika Koskeli 6:2, 6:2 ja Lissi Kubre sai Koskelist jagu 6:4, 6:1. Sama kindel väljalangeja oli meeste turniiri Energia alagrupis Carl Bret Parko, kes kaotas Alexander Georg Mändmale 1:6, 0:6 ja Daniil Glinkale 2:6, 3:6. Rohkem vastupanu osutas, ent jäi samuti võiduta Kevin Suvi, kes kaotas Oskar Irdojale 6:4, 3:6, 4:6 ja Karl Kiur Saarele 1:6, 1:6.

Kui naiste turniiril on kohal peaaegu kõik kodused parimad peale Katriin Saare (ei saa arvestada meie tippmängijate Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi osavõtuga), siis meeste turniiril puuduvad mitmed tavapärased osavõtjad eesotsas Vladimir Ivanoviga. Puudub ka Kristjan Tamm, kes mängib Monastiri turniiril, ning vigastuse tõttu hooaja lõpetanud Kenneth Raisma. Osa suvistel meistrivõistlustel säranud mehi õpib USA-s ja poleks niikuinii saanud Alexela Mastersist osa võtta.

Niisiis peetakse reedel neli mängu, mis selgitavad laupäevased finalistid nii naiste kui ka meeste turniiril. Kell 13 kohtuvad Tondil Narmont – Kubre ja Malõgina – Kaul ning kell 15 (kui naiste mäng venib pikemaks, siis hiljem) Saar – Irdoja ja Glinka – Mändma.

Homme saab alguse ka noorte Masters neljas vanuseklassis. Selle võistluse tabeleid näeb siit.

scroll to top