fbpx
Close

Alexela Mastersil on meestel neljast poolfinalistist selgunud kolm

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti sisesele tennisehooajale pannakse punkt sellel nädalal Tondi Tennisekeskuses Alexela Mastersiga. Täiskasvanute Alexela Mastersil peeti täna alagrupimänge (noored alustavad homme).

Meeste konkurentsis on alagruppides mängitud 2. vooru. Erandina andis alagrupis “Energia” Siim Troost esialgu homsele planeeritud 3. vooru kohtumises loobumisvõidu Vladimir Ivanovile. Troosti loobumise põhjuseks on teda juba nädal aega vaevanud jalavigastus. See tähendab, et täna kaks mängu võitnud Ivanov sai alagrupis puhaste paberitega esikoha ja saab homses poolfinaalis puhanult platsile tulla. Ivanov alistas lisaks veel Karl Kiur Saare 6:4 6:4 ja Johannes Seemani 6:2 6:4. Saar sai kaotuse kõrvale kirja võidu Troosti üle 6:4 6:2. Seeman oli samuti parem Troostist, aga märksa raskemini – 6:4 6:7(8) 6:4. Seega selgitavad teise poolfinaali pääseja Saar ja Seeman. Nendevaheline lahing stardib homme kell 10:00.

Alagrupis “Jõud” said neljapäeval kaks veenvat võitu kirja Kristjan Tamm ja Daniil Glinka. Esimene oli üle Kevin Suvist 6:1, 6:0 ja Oskar Irdojast 6:3, 6:1. Glinka omakorda sai Suvist jagu tulemusega 6:1, 6:2 ja Irdojast 6:0, 6:1. Seega erinevalt “Energia” alagrupist on antud alagrupis mõlemad edasipääsejad juba selgunud. Neil jääb vaid selgitada, kes võidab alagrupi. See pole sugugi tähtsusetu mäng, sest tõenäoliselt püüavad mõlemad vältida poolfinaalis Eesti meistrit Ivanovi. Tamm-Glinka kohtumine algab peale Saar-Seemanit, eeldatavalt ajavahemikus kell 11-12. Poolfinaalid aga ei hakka enne kella 15:00-i.

Naised on loositud kahte kolmesesse alagruppi. Täna toimus mõlemas vaid üks mäng. Alagrupis “Soojus” võitis Maria Lota Kaul Polina Ramenskaja 6:3, 6:2 ja alagrupis “Valgus” turniiri favoriit Elena Malõgina Viktoria Kleer Kliimandi 6:1, 6:1. Alagrupi “Soojus” kolmas mängija on Lissi Kubre ja alagrupis “Valgus” Helena Narmont.

Homse mängude ajakava leaid siit.

scroll to top