fbpx
Close

Alexela Mastersil meeste poolfinaalpaarid selgunud

– Karl Kiur Saar / Foto: ETL/Igor Pissarev

Alexela Mastersil selgusid meeste arvestuses poolfinaalpaarid. Päeva esimesel poolel peeti viimased kolm alagrupimängu, mis selle paika panid.

“Energia” alagrupis oli Vladimir Ivanov kolme võiduga endale poolfinaalkoha juba eile kindlustanud. Teise edasipääseja selgitasid täna hommikul Karl Kiur Saar ja Johannes Seeman. Mäng oli seekord ühepoolne, Saar ei andnud Seemanile suurt sõnaõigust ja võitis 6:2, 6:0. Alagrupi “Energia” järjestus: 1. Ivanov, 2. Saar, 3. Seeman, 4. Siim Troost.

Alagrupis “Jõud” võitis Oskar Irdoja Kevin Suvit 6:1 6:4 ning platseerus alagrupis kolmandaks. Seejärel olid alagrupi võitjat selgitavas kohtumises vastamisi Kristjan Tamm ja Daniil Glinka. Kuigi mõlemad olid endale juba taganud koha poolfinaalis, määras selle tulemus, kas minnakse vastamisi Ivanovi või Saarega. Esimese seti võitis Glinka 6:4, teise aga Tamm 6:2. Mängu loomust kirjeldab kõige paremini ehk just otsustav sett. Tamm püüdis küll rohkem survet avaldada, kuid punktide lõpetamisel pidanuks ta hoolsam olema. Glinka seevastu mängis ökonoomselt ja ei üritanud teha midagi üleloomulikku. Võimaluse tekkimisel üllatas äralöögiga.

Tamm jäi otsustavas setis kohe kaotusseisu 0:3 ning ei suutnudki murret mängu tuua ja Glinka viis seti võiduka lõpuni. Kogu mäng Glinkale tulemusega 6:4, 2:6, 6:3. Jäi ikkagi mulje, et kuna sellel mängul polnud nii suurt kaalu, ei suutnud Tamm end piisavalt fokusseerida mängule. Glinka seevastu soovis tõenäoliselt rohkem vältida Ivanovi poolfinaalis. Alagrupi “Jõud” järjestus: 1. Glinka, 2. Tamm, 3. Irdoja, 4. Suvi.

Seega kohtub poolfinaalis Ivanov Tammega ja Saar Glinkaga. Poolfinaalid peaksid algama orienteeruvalt kell 15:00.

scroll to top