Alexander Zverev alistas vigaderohkes mängus Marin Cilici

– Alexander Zverev / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis alustati esmaspäeval mängudega Gustavo Kuerteni nimelises alagrupis, kuhu kuuluvad Novak Djokovic (Serbia, 1. asetus), Alexander Zverev (Saksamaa, 3), Marin Cilic (Horvaatia, 5) ja John Isner (USA, 8)

Esimesena tulid platsile Alexander Zverev ja Marin Cilic. Oli oodata võrdset mängu ja nii ka läks. Ette rutates tuleb aga öelda, et meeldejäävate matšide hulka see ei kuulu kindlasti. Mõlemad mängijad tegid palju lihtvigu ja õhus oli tunda närvilisust.

Cilic murdis kohe esimese seti algfaasis Zverevi servi ja asus 3:0 juhtima. Tasapisi hakkas aga Zverev mängu sisse elama ja Cilici edu sulama. Nii liiguti kiiresse lõppmängu, kus tasakaal oli vaid korra seisul 2:2. Zverev dikteeris seda mängufaasi võites kiire lõppmängu ja kogu seti 7:6(5). Võidetud punkte kogunes Zverevi arvele 49 ja Cilici arvele  44.

Teine sett sarnanes esimesele. Seitsmendas geimis tegi Zverev oma servilt kolm väga lihtsat viga ning Cilic läks murdega ette. See oli üsna ootamatu pööre, sest veel eelmises geimis omas Saksamaa tennisist murdepalli ja ka mänguliselt oli ta kontrolli enda kätte võtmas. Veelgi üllatavam oli horvaadi etteaste järgmises geimis. Sisuliselt nelja lihtveaga kinkis Cilic selle geimi Zverevile. 5:4 eduseisul omas Zverev ka matšpalli, ent Cilicit hoidis mängus hea palling. Taas kiire lõppmäng. Kiires lõppmängus oli Zverev väga enesekindel ja tasuks esimene võidupunkt tabelisse tulemusega 7:6(5) 7:6(1).

Horvaat ei kasutanud kahel korral kotkasilma abi, kuigi kahtles kohtuniku otsuses. Ekraanil näidatud salvestis kinnitas aga, et mõlemad pallid riivasid joont. Kas see oleks toonud mängu pöörde? Tõenäoliselt mitte, kuigi üks nendest olukordadest oli teise seti kiires lõppmängus seisul 1:4.

Zverev tundus mänguks rohkem valmis olevat, Cilic oli hajevil ja tegi initsiatiivi omades mitu lubamatut viga. Lihtvigade rohkus ja madal esimese servi protsent saigi Cilicile saatuslikuks. Statistilised näitajad (esimesena toodud Zverevi numbrid): ässad 8-8, topeltvead 4-4, esimese servi õnnestumine 63%-52%, esimeselt servilt võidetud punktid 75%-70%, teiselt servilt võidetud punktid 48%-43%, äralöögid 20-17, lihtvead 32-46, kokku võidetud punktid 94-81. Kui äralöökide ja lihtvigade saldo oli Zverevil miinus 12, siis Cilicil koguni miinus 29! Seega vaatamata sellele, et mõlemad setid jõudsid kiiresse lõppmängu, läks täna võit paremini mänginud tennisistile.