Airok Viljandi Openi pooled veerandfinaalikohad Eestile

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

Tennis Europe U16 vanuseklassi 3. kategooria turniiril Airok Viljandi Open selgusid täna üksikmängude veerandfinalistid. Kaheksa parema hulka pääses kolm Eesti poissi ja viis tüdrukut.

Poiste turniiril oli täna viis 2. ringi mängu eestlaste osavõtul. Neis kohtumistes võitis Alex-Andre Ojassalu (1) Georg Straschi 6:2, 6:0, Nikolajs Galkins (Läti, 3) Villem Aadamsoo 6:3, 6:4, Artjoms Afanasjevs (Läti, 7) Hendrik Katmuki 6:1, 4:6, 6:3, Andreas Sillaste (4) Semjon Kinneri (Venemaa) 6:3, 6:3 ja Andre Toomväli David Rolise (Läti, 5) 6:2, 6:1. Seega pääsesid edasi Ojassalu, Sillaste ja Toomväli. Veerandfinaali sai veel neli Läti tennisisti ja üks leedulane.

Neidude 2. ringi kohtumises ei osalenud eestlasi vaid ühes. Teistes mängudes võitis Elisabeth Iila (1) Christin Annette Klettenbergi 6:2, 6:3, Brit Martin Stefania Shabanava (Valgevene, 5) 6:1, 3:6, 6:4, Andrea Roots (6) Diandra Suitso 6:4, 6:3, Mariela Pluutus (7) Polina Dymochka (Venemaa) 2:6, 7:5, 7:6, Anastasia Sizõhh (Venemaa, 3) Maarja Leinštrepi 6:2, 6:2, Anna Karasjova (Venemaa) Kea Rael Kuke 6:1, 6:1 ja Liisa Varul (2) Jekaterina Nehhajeva (Venemaa) 6:3, 6:1. Veerandfinaalis mängivad Iila ja Martin omavahel, Roots, Pluutus ja Varul aga venelannade vastu.

Poiste paarismängus jõudsid Eesti paaridest teise ringi ehk veerandfinaali Aadamsoo/Erko Nigula, Roomet Moosar/Richard Martell Eek ja Ojassalu/Toomväli. Kuid edasi pääsesid ka Strasch, Sillaste ja Markus Kristofer Sinivee, kellel on välismaalastest partnerid. Väärib märkimist, et Strasch ja Semjon Kinner (Venemaa) lülitasid välja esimesena asetatud Läti paari Nikolajs Galkins/David Rolis.

Tüdrukute paarismängus on esimesena asetatud Iila/Varul, kes ka võitsid oma vastaseid. Veel pääsesid eestlannadest edasi Ivette Leetma/Leinštrep, Victoria Maria Mändma/Desire Pärn ja Pluutus koos Valeria Krohhotinaga (Venemaa), kes on asetatud teisena. Kahjuks langes aga välja kolmandana asetatud paar Martin/Roots, kes kaotasid valgevenelannadele.