fbpx
Close
PAF.ee

Abu Dhabi turniiri kvalifikatsioonist tugevaid mängijaid ei tule

Abu Dhabi vaade. Foto: Pixabay

Need kaheksa mängijat, kes teisipäeval algaval Abu Dhabi WTA turniiril läbivad kvalifikatsiooni, ei tohiks otse põhitabelisse pääsenud mängijaile ohtlikuks saada.

Asi on selles, et Abu Dhabi kvalifikatsiooniturniiril on esimesena asetatud maailma 256. reket Tena Lukas (Horvaatia), samal ajal kui otse põhitabelis mängivad ainult maailma esisaja mängijad (välja arvatud need, kes kasutavad vigastuseelset edetabelikohta või on saanud vabapääsme ehk wild card’i).

Kus siis on kõik mängijad vahemikus 100-250? Nimelt mängivad nad Dubais Australian Openi kvalifikatsiooni, mis algab 10. jaanuaril. Kuna tegemist on sama nädala turniiridega, siis mõlemas end üles anda ei tohi – erandid on siin ainult kahenädalased turniirid (suur slämm, Indian Wells ja Miami), kus varem välja kukkunud tennisistid võivad teisel nädalal lülituda uuele turniirile, mis aga pole reeglina tugevam kui WTA 125K. Kuigi Abu Dhabi kvalifikatsioonis või põhiturniiri 1.-2. ringis väljakukkuja jõuaks Dubaisse, ei ole see lihtsalt lubatud.

Seega peaks neil kaheksal põhiturniirist osavõtjal, kes saavad vastaseks kvalifikatsiooni läbinu, olema avaring teistega võrreldes tunduvalt lihtsam. Kui kvalifikatsioonist tuleks maailma teise saja alguse tennisistid, siis seda väita ei saaks.

Põhiturniiri avaringi paarid loositakse õhtul.

scroll to top