Pealkirjas öeldut ei saa mõista kindlasti nii, et naiste tennis nüüd 2019. aastal põhjalikult muutub, kuid teatud olulisi reeglimuudatusi läheb siiski käiku.
Üks huvitavamaid muutusi on kindlasti 25 sekundi kella sisseseadmine kahe punkti vahel. Tänavu prooviti mängupausi kella US Openi eelsetel turniiridel, kuid 2019. aastal kehtib reegel kõigil Premier taseme võistlustel, aga 2020. aastal juba kõigil WTA turniiridel.
Varem oli reeglite raamatus kirjas, et paus punktide vahel peab olema 20 sekundit, kuid seda ei kontrollitud kellaga, vaid kohtunik hoiatas mängijat ja korduval eksimusel võis anda punkti vastasele. Nüüd kontrollib tennisisti kelle – nagu ka korvpallis võistkonna rünnakuaega.
WTA vähendas ka matšis lubatud tualetipauside arvu kahelt ühele – ikka sama eesmärgiga muuta mäng kiiremaks. Soojendusel kehtib 1/5/1 reegel ehk siis minut antakse aega väljakule tulekust kuni mündi viskamiseni, 5 minutit soojendusele ja siis on veel minut esimese palli mängupanemiseni.
Kõige põhjalikumad muutused puudutavad aga special ranking‘ut ehk siis oma varasema edetabelikoha säilitamist pärast vigastuspausi. Mängija, kes on võistlustest eemal kuus kuud kuni aasta, saab kasutada vigastuseelset edetabelikohta 8 turniiril aasta jooksul, kui aga mängija on eemal rohkem kui aasta, saab ta tagasi tulles aasta jooksul 12 turniiril special rank’i kasutada.
Uus säte on aga see, et nüüd saab ka raseduse korral kasutada seda edetabelikohta, mis oli mängijal pausi alguse hetkel. Alates lapse sünnist võib varasemat rankingut kasutada kolm aastat ehk siis mängijale antakse päris palju aega – ei pea pisikese beebi kõrvalt kohe turniirile naasma. Ka lubatakse edetabelikoha säilitamist näiteks kodakondsuse vahetuse korral – kui see võtab üle poole aasta aega.
Üks muutus on veel – varem sai special ranking‘ut kasutada vaid selleks, et turniiril põhitabelisse saada, kuid nüüd on õigus oma esimesel kaheksal turniiril kasutada ka asetust. Tõsi, kui sa olid näiteks enne vigastus- või raseduspausi maailma esireket, siis sa esimest asetust special rank’iga ei saa – jooksva edetabeli parimad ei kaota oma asetust, kuid endine esireket (või ka 10. või 15. reket, kui tema varasem koht vääriks asetust) saab nii-öelda “täiendava” asetuse – ta loositakse avaringis kokku mitteasetatud tennisistiga.
Lühidalt võib mainida ka uut riietusreeglit – nüüd võib mängida ka liibuvates pükstes või retuusides, mille peal ei pea kandma seelikut.