Elena Malõgina alustas ITF W100 turniiri võiduga kvalifikatsioonis

Elena Malõgina mängimas Vilniuses. / Foto: Leedu Tennise Liit

Elena Malõgina mängib seekord Shrewsburys tugeval ITF W100 turniiril, mida võib täiesti võrdsustada meeste Challengeriga. Kvalifikatsiooni alustas Malõgina võidukalt.

11ndana asetatud Malõgina sai loosiga vastaseks vabapääsme teeninud briti Eliz Maloney, kes on maailma edetabelis alles 975. kohal, kuid ta oli veel 1,5 aastat tagasi 371. ehk kõrgemal kui Malõgina praegu. Nad olid ka korra kohtunud – 2022. aasta jaanuaris Bathi W25 turniiri veerandfinaalis Malõgina kaotas Maloney’le. Seega oli tänane mäng kui revanš, mille Malõgina sai tulemusega 6:7, 6:3, 6:1. Murrang tuli teise seti seisul 2:2, kui pärast nelja vastastikkust murret võitis Malõgina oma servi ja võitis järgmisest 10st geimist 9. Alles otsustava seti seisul 5:0 kaotas Malõgina veelkorra oma servigeimi.

Edasipääsu otsustavas mängus kohtub Malõgina esmaspäeval Maria Jose Portillo Ramireziga (Mehhiko, WTA 386.). Temaga kohtus Malõgina 2021. aastal Alkmaari W15 turniiril ja kaotas 2:6, 5:7. Kuid Portillo Ramirez on karjääri jooksul võitnud ainult kaks W15 turniiri, Malõgina ühe turniiri rohkem.