fbpx
Close

Kaia Kanepi ja Mark Lajal said teada Roland Garrosi kvalifikatsiooni vastased

Kaia Kanepi aasta tagasi Strasbourgi turniiril. / Foto: Imago images/Scanpix

Vaatamata sellele, et Kaia Kanepi on Petra Marcinkost (Horvaatia) 20,5 aastat vanem, on neil karjääris juba üks sarnane tulemus.

Nimelt on mõlemad võitnud juunioride suure slämmi turniiri ja enam-vähem sama vanalt: Kaia tegi seda Pariisis aastal 2001 päev enne 16. sünnipäeva, aga Marcinko aastal 2022 Austraalias poolteist kuud pärast 16. sünnipäeva.

Miks me sellest kirjutame – põhjus on selles, et Marcinko on Kanepi esimene vastane esmaspäeval algaval Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril. Kanepi (praegu WTA edetabeli 238.) ja Marcinko (218.) oleks võinud kokku minna ka Billie Jean King Cupi II grupi turniiril Vilniuses, aga noormängija tookord Horvaatia koondisse ei kuulunud.

Raske on hinnata, kuivõrd Kanepil loosiga vedas. Ta ei sattunud kokku asetatud mängijaga, kelleks tema tabeliosas on Moyuka Uchijima (Jaapan, WTA 110.), kes just täna võitis Madridis ITF-i W100 turniiri. Uchijimaga saaks Kanepi mängida kvalifikatsiooni 2. ringis, kui mõlemad avakohtumise võidavad – jaapanlanna vastane on leedulanna Justina Mikulskyte.

Marcinko ja Kanepi omavahel kohtunud pole, mis on ka loogiline, sest üks alles alustas mängimist peamiselt ITF-i turniiridel, teine aga on viimasel ajal harvemini mänginud. Horvaatia neiu on noorele eale vaatamata jõudnud võita juba kuus ITF-i turniiri, nende hulgas ka kaks W60 ja üks W80 turniir. Võidud on tulnud aastatel 2022 ja 2023, mõlemal hooajal kolm. Marcinko parim edetabelikoht ongi praegune (218.).

Vaadake naiste üksikmängu kvalifikatsiooni tabelit siit.

Mark Lajali (ATP 203.) esimese ringi loos on sarnane, ka tema saab kohtuda edetabeli põhjal enam-vähem oma masti mängijaga ja siingi on vanusevahe päris suur – belglane Joris de Loore (ATP 208.) on Eesti esireketist kümme aastat vanem (31). Omavahel nad Challenger-turniiridel kohtunud ei ole, kuid ITF-i M25 turniiril 2022. aasta oktoobris võitis De Loore 6:3, 6:0. Tõsi, tookord oli Lajal maailma edetabelis alles napilt 500 sisse kerkinud.

Kuigi Tennisnet on mitu korda valesti ennustanud Lajali vastase tegelikku tugevust (kas või eelmisel turniiril Tunises, kui Eesti esireket sattus kokku hilisema turniiri võitjaga), aga taas tundub, et esimese ringi loos oli pigem hea. De Loore ei ole oma pika karjääri jooksul saanud suuri võite ja noorusele vaatamata on Lajali tippsaavutus (Challenger 75 võit) parem kui De Loore tippsaavutus (Challenger 50 võit eelmisel aastal Oeirases).

De Loore karjääris on olnud kaks tippu. Esiteks aastatel 2016-2017, kui ta esimest korda kerkis TOP200 sisse ja siis uuesti alates 2023. aasta veebruarist. Ent tuleb arvestada, et De Loore on pidanud tennisest ka pikema pausi – ta ei mänginud turniiridel 2018. aasta novembrist kuni 2021. aasta juulini.

Võidu korral on Lajali järgmine vastane jälle belglane, sest ilmselt saab Zizou Bergs (ATP 108, asetatud kvalis kaheksandana) jagu vabapääsmega turniirile saanud Clement Chidekhist (Prantsusmaa). Bergs on siiski noorema põlvkonna mängija (praegu 24) ja De Loorega võrreldes palju rohkem saavutanud, kuid hetkel ei hakka me teda pikemalt tutvustama – enne peab selguma, kas ta Lajaliga ikka mängib.

Vaadake meeste üksikmängu kvalifikatsiooni tabelit siit.

scroll to top