Wimbledoni turniiri seitsmes võistluspäev on vähemalt esialgu olnud silmapaistvam pigem naiste üksikmängus, kus maailma esireket Iga Swiatek (Poola) pääses napilt ning sõdiva Ukraina eest võitlev Elina Svitolina sai jagu Viktoria Azarenkast (19), kes on pärit Valgevenest, aga hetkel riiki ei esinda.
Enne tänast oli Belinda Bencic (Šveits, 14) korra võitnud Iga Swiatekit, kui poolatar juba oli ühekordne slämmivõitja. Kuid siiski Swiatek juhtis omavahelistes mängudes 2:1. Seekord osutus aga Bencic Swiatekile väga kõvaks pähkliks. Isegi äralöökide osas ei jäänud Swiatek kuigivõrd peale – 33:30. Aga ta patustas lihtvigadega selgelt vähem – 24:33. Kokkuvõttes oli Swiatek 14 punktiga ülekaalus, mis võidutulemuse 6:7, 7:6, 6:3 juures on isegi üllatavalt suur vahe.
Poolatar oli kaotusele väga lähedal. Servides teises seti seisul 5:6 jäi ta taha 15:40. Aga Swiatek ei jätnud midagi juhuse hooleks ja võitis mõlemad vastase matšpallid äralöögiga. Poolatar on mitte ainult mängutaseme, vaid ka vaimu poolest tuuri üks parimaid. Swiatek on nüüd vähemalt veerandfinaali jõudnud kõigil neljal slämmiturniiril, sest Wimbledonis oli enne tema parim tulemus 4. ring (1/8 finaal) 2021. aastal.
Pealtvaatajad, kes samal ajal olid hoopis jälgimas Svitolina ja Azarenka heitlust, ei pidanud kahetsema, kuigi jäid ilma Swiateki matšpallide päästmisest. Sest selle mängu lõpp oli erakordselt põnev. Kuid algul tundus, et ei tule tasavägist heitlust, sest Azarenka juhtis 6:2, 2:0. Ent Svitolinast on pärast lapse sündi saanud hoopis agressiivsem mängija. Ilmselt ei oleks kaks-kolm aastat tagasi ette kujutanud, et ta võidab Azarenka vastu äralöögid 37:30 ja teeb lihtvigu rohkem (40:37). Tavaliselt on ikka Azarenka see, kes pigem ründab ja kui vormis pole, siis eriti palju eksib, aga kui on, siis ka üsna palju eksib.
Svitolina suutis teises setis mängu ümber pöörata ja seisul 4:3 oli tal palju murdevõimalusi, aga need, mis kaduma läksid, sai ta tagasi seisul 5:4, sest vahet ju polnud, kuidas võita. Otsustavas setis andis Svitolina omakorda murde tagasi ja seisult 3:3 jätkati servi hoidmisega, otsustas 10 punktini mängitav tie-break. See algas üsna vigaderohkelt, aga kaotusseisus 4:7 võttis Svitolina ennast kokku ja teenis matšpalli seisuks 9:8. Imekombel Azarenka pääses, sest üks tema löök riivas ülinapilt piiri. Kuid Svitolina teenis vastase ebaõnnestunud tilkpalli tõttu uue matšpalli juba oma servil ja siis lõi ässa! Palling aitas Svitolinat täna palju, sest 8 ässa kõrval ei teinud ta ühtki topeltviga, aga Azarenka 4 ässa kõrval 8 topeltviga.
Inglismaa publik tervitas Svitolina võitu püsti seistes. Aplaus kestis üle minuti, enne kui Svitolina sai hakata vastama intervjuu küsimustele, millest esimene oli tavapärane “How you feel now?” (kuidas tunne on?). Aga Svitolina vastas sellele efektselt. “It is the second biggest moment of my life” (suuruselt teine hetk mu elus). See on tegelikult kõva tunnustus oma võidule ja publikule, sest kõik vast teavad, et Svitolina suurim hetk on kahtlemata olnud tütre sünd.
Mõneti jäi nende sündmuste varju varem toimunud naiste mäng, kus 16-aastane Mirra Andrejeva jätkas oma üllatuste rida, mis algas kahe võiduga ITF-i W60 turniiridel ning jätkus Madridi turniiril 16 ja Roland Garrosis 32 parema hulka pääsuga. Aga nüüd astus Andrejeva järgmise sammu, kui jõudis Wimbledonis juba 16 hulka. See ei ole eksitus, sest kuigi teised tänased võitjad said veerandfinaali, oli Andrejeval tegelikult käsil laupäeval vihma tõttu ära jäänud mäng. Noor neiu mängis üllatavalt kindlalt 6:2, 7:5 üle teise venelanna Anastassia Potapova (23). Maailma jooksvas edetabelis 64ndaks tõusnud Andrejeva järgmine vastane on Madison Keys (USA, 25).
Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.
Meeste üksikmäng saaks täna tähelepanuväärsemaks ainult siis, kui Novak Djokovic (Serbia, 2) kaotaks Hubert Hurkaczile (Poola, 17). Esialgu see kohtumine kestab ning ei pruugi täna üldse lõppeda. Jutt on Londoni ajast, sest Eesti aja järgi venib see niikuinii üle kesköö.
Eelmises kolmes mängus juhtus küll üks üllatus kui Roman Safiullin (-) alistas Denis Shapovalovi (Kanada, 26) 3:6, 6:3, 6:1, 6:3, aga Kanada mees on viimasel ajal alavormis ja tema kaotus asetamata mängijale enam kedagi ei üllata. Samuti polnud üllatav, et Andrei Rublev (7) kulutas palju aega Aleksandr Bubliki (Kasahstan, 23) alistamiseks 7:5, 6:3, 6:7, 6:7, 6:4. Kuid Rublevi võit on ilmselgelt teenitud, sest tema ei kaotanud ühtki servigeimi, aga Bublik kaotas kolm, ehkki lõi 39 ässa (Rublev 21). Kuid Peterburi lähistelt pärit Kasahstani tennisist tegi ka 14 topeltviga ja just selle arvelt jäi ta kaotajaks teise servi punktidega – Rublev 65, Bublik 47%. Rublevi teisest servist piisas, et mitte anda servigeimi ära, aga Bublik ei saanudki oma välk-ja-pauk-stiilis mängu käima.
Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.