Anett Kontaveit (2) kohtub US Openi avaringis rumeenlanna Jaqueline Cristianiga (WTA 77.), kes oma eelmises mängus veebruari lõpus Doha turniiril lahkus väljakult ratastoolis.
Cristian oli mängus Darja Kasatkinaga ees 6:2, 2:2 ja oli sealsamas Dohas võitnud avaringis hilisema Wimbledoni tšempioni Jelena Rõbakina 6:4, 6:3. Tulemused olid sellised, nagu olnuks rumeenlanna elu vormis. Paraku põhjustas ebaõnnestunud maandumine rabaku löömisel põlvevigastuse ja pooleaastase pausi.
Tennisnet on sel aastal Cristianist kirjutanud. Nimelt kohtus praegu 24-, tollal 23-aastane rumeenlanna Melbourne Summer Set 1 turniiri avaringis Kaia Kanepiga ja siis saigi avaldatud eelmine eelvaade. Kui seda lühidalt refereerida, siis Cristian oli juunioride klassis korralik, kuid mitte parimate hulka kuulunud mängija ja tal läks päris palju aega isegi WTA edetabeli TOP200 sisse murdmisega (21-aastaselt 2020 veebruaris). Esisajasse kerkis ta alles eelmise aasta oktoobris, kui oli jõudnud Cluj-Napoca turniiril veerandfinaali. Seal oleks ta võinud finaalis esimest korda mängida Anettiga, kuid Cristian kaotas Simona Halepile, kes ise kohtus finaalis eestlannaga ja kaotas kindlalt.
Pärast seda jõudis Cristian veel Linzi turniiril finaali ja tänu sellele, et tal on 2021. aasta sügisest kogutud palju punkte, ei olegi ta pooleaastase pausi jooksul edetabelis liiga palju langenud. Kui Cristian mängis Dohas, oli ta maailma 71. reket, aga nüüd ainult kuus kohta tagapool. Täpselt samal kohal (71.) oli rumeenlanna ka Kaiaga kohtudes ja Eesti teine reket võitis selle mängu dramaatiliselt 6:7, 7:6, 6:2, päästes teises setis kaks matšpalli. Kuid ikkagi kerkis Cristian jaanuari lõpuks 58. kohale, mis on tema karjääri parim. Kui tal õnnestunuks saatuslikult lõppenud mängus võita Kasatkinat, tõusnuks ta ehk veel mõne pügala võrra kõrgemale. Ja kui vigastust üldse poleks tulnud, olnuks lootus pääseda TOP50 sisse, sest Cristianil ei olnud kevadest palju punkte kaitsta.
Nüüd aga on fakt see, et põlvevigastusest taastuv rumeenlanna peab oma esimese kohtumise kuuekuulise vaheaja järel. See tähendab, et ta võib nüüd kasutada ka vigastuseelset edetabelikohta, kuid hetkel US Openil polnud Cristianil seda vaja, sest ta pääsenuks mängima nii või naa. Esimene mäng pärast üsna pikka pausi on kindlasti küsimärk, aga võime meenutada, et Anett ise pidas 2020 Austraalias esimese mängu pärast neljakuulist pausi ja võitis päris kindlalt Su-Wei Hsieh’d ning andis seejärel kõva lahingu tollasele esikümne mängijale Kiki Bertensile. Mõni nädal hiljem jõudis ta juba Australian Openil veerandfinaali. Seega võime Anetti näitel öelda, et paus ei pruugi sugugi halb olla ja nii ei saa alahinnata ka Cristianit.
Aga tundub, et kihlveokontorid on küll rumeenlannat alahinnanud. Seni oli suvistes mängudes Anetti võidukoefitsient Cristianiga samal tasemel vastaste vastu 1,3-1,4 ringis, aga nüüd annab ennustusportaal Paf homseks mänguks eestlannale võidukoefitsiendi 1,09 ja Cristianile 8,50. Seega nähakse Anettil olevat isegi 90% võidušansse. Võimalik, et me ei tea kõiki fakte ja tegelikult ei ole Cristian vigastusest veel 100% taastunud, aga kuna US Openil saab isegi 1. ringi kaotaja 80 000 dollarit, tasub vähemalt proovida.
Mäng ei alga Eesti aja järgi kindlasti 29. augusti ööpäeva sees. USA-s mängitakse küll sellel kuupäeval, aga meie aja järgi ei tule Anett väljakule enne kella 1 ööl vastu teisipäeva. Mäng algab kell 1 sel juhul, kui 17. väljaku esimesed kolm mängu (üks naiste ja kaks meeste üksikmängu) saavad koos vaheaegadega läbi 7 tunniga. Seda on aga väga raske ennustada, sest need kolm mängu võivad kesta 8-13 setti. Ja viiesetiline erinevus on juba ca 3-4 tundi. Julgeks teha sellise ennustuse, et Anett ei saa mängima enne kella 2.