Noorte karikavõistlustel said Nikita Smirnov, Kaspar Lusti ja Henry Ink esikoha mõlemas mänguliigis

– Kaspar Lusti / Foto: ETL

Tallinki Tennisekeskuses selgitati Eesti Noorte Karikavõistluste (ühtlasi Tallinna Meistrivõistlused) parimaid. Poiste konkurentsis võisteldi vanuseklassides P12, P14, P16 ja P18. Auhinnad pani välja TALLINK TENNISEPOOD.

P12 üksikmängus kohtusid finaalis kaks kõrgeima asetusega noormängijat. Esikoha saavutas turniiril settigi loovutamata Nikita Smirnov (2), kes alistas Konrad Pungeri (1) 6:0, 6:0 (!). Poolfinaalis sai Smirnov jagu Kaspar Jaanist (3) ja Punger Andreas Kuumast (4). Nikita Smirnov noppis esikoha ka paarismängus. Koos Kaspar Jaaniga võideti põnevas finaalis paar Konrad Punger/Luukas Raudkivi 3:6, 6:4, 10:7.

P14 vanuseklassis õigustas turniirivõiduga oma kõrgeimat asetust Kaspar Lusti. Finaal polnud favoriidile sugugi lihtne, Lusti alistas Markus Valtsoni alles kolmesetise lahingu järel – 7:6, 1:6, 6:3. Valtson oli teel finaali välja lülitanud konkurentsist teisena asetatud Rasmus Stalmeisteri ja neljandana asetatud Edwin Averjanovi. Üha enam näitab hambaid Patrik Rainer Kaljula (8), kes küll poolfinaalis jäi alla Lustile (6:7, 2:6), ent veerandfinaalis sai jagu kolmandana asetatud Samuel Mandelkornist. Üksikmängus ebaõnnestunud Mandelkorn sai aga lohutust paarismängus, mille koos Lustiga võitis. Üles-alla kulgenud finaalkohtumises saadi jagu paarist Kristofer Karis/Robin Kilp 6:0, 1:6, 10:8.

Vanuseklassis P16 selgitasid karikavõitja taas kaks kõrgema asetusega tennisisti: Henry Ink (1) ja Gleb Paškov (2). Ink võitis üsna veenvalt 6:2, 6:3. Poolfinaalis oli Ink parem Viktor Fainsteinist (3) 7:5, 6:2 ning Paškov omakorda Samuel Olmarust (5) 6:0, 6:4. Raskeimaks kujunes Ink’ile aga veerandfinaal, kus talle osutas kõva vastupanu Kevin-Kristjan Uba – 3:6, 6:1, 6:4. Üksikmängu kaks paremat Ink ja Paškov võitsid paarismängu, olles esikohamatšis üle Olmaru/Indrek Herman Raudkivist 6:2, 6:2. Seega tuli Ink, nagu ka Nikita Smirnov (U12) ja Kaspar Lusti (U14) kahekordseks võitjaks.

Erinevalt kolmest nooremast vanuseklassist ei lugenud P18 turniiril kõrgemad asetused suurt midagi. Finaali murdsid end Sten Hiiesalu (6) ja Erko Nigula (8). Edu saatis Nigulat – 6:3, 7:6(6). Poolfinaalid: Hiiesalu – Robert Raag (5) 3:6, 6:4, 6:3 ja Nigula – Romet Moosar (4) 6:0, 6:2. Paarismängus saatis edu duetti Mathias Tempel/Roland Lõuke. Otsustavas kohtumises alistasid nad Andre-Remi Jakobi/Andre Toomvälit 6:4, 7:5.