Anett Kontaveit (28) alustab US Openit teisipäeval 7. väljaku kolmandas mängus. Kuna alates kella 18st (Eesti aeg) peetakse kaks meeste üksikmängu, mis võivad venida viie setini, siis on Anetti kohtumise võimalik algusaeg üsna laialivalguv. Kui mõlemas meeste mängus saadakse hakkama kolme setiga, võib ta väljakule tulla enne kella 22, aga reaalsem on siiski viimane tund enne keskööd.
Anett Kontaveit on ainus asetatud mängija, kes kohtub avaringis US Openi endise tšempioniga (meeste seas tabas sama saatus Stefanos Tsitsipast). aga 37-aastase austraallanna Samantha Stosuri praegust vormi arvestades on tiitel vaid ilus saavutus, mis tema praegusele mängule kuidagi kaasa ei aita.
Stosuri parimad hooajad olid aastatel 2009-2012. Pärast 2013. aasta juunit pole ta esikümnesse enam kuulunud ja eriti kiirelt edetabelis langenud pärast 2017. aastat. Esisajasse kuulus Stosur viimati 2020. aastal enne koroonaviiruse pausi, aga nüüd asub 186. positsioonil. Endise taseme peaaegu säilitanud on Stosur aga paarismängus. Peaaegu sellepärast, et 2006. aastal, kui austraallanna paariline oli Lisa Raymond, kerkis ta paarismängu maailma esireketiks. Praegu ta nii kõrgel pole, kuid on siiski võitnud suure slämmi tiitli 2019. aastal Austraalias koos hiinlanna Shuai Zhangiga. Koos võidutsesid nad ka üle-eelmisel nädalal Cincinnatis.
Eraelus on Stosuri kaaslanna Liz Astling, kes mullu 13. juulil sünnitas paarile ka esiklapse. Kaks ema on rohkem kui aasta jooksul pisitütart kasvatanud, ehkki bioloogiline ema on ainult Stosuri elukaaslane.
Stosuri karjääri üksikasjalik ülevaade läheks liiga pikaks, sest võitis ju austraallanna oma esimese ITF-i täiskasvanute turniiri juba 1999 ehk aasta enne Kaia Kanepit, kes ongi Stosurist aasta noorem. 17-aastaselt oli Stosur juba maailma TOP300 sees ja 20-aastaselt (2004) tõusis esisajasse. Aasta 2005 tähistab Stosuri esimest WTA finaalipääsu, kuid võiduni jõudis ta alles 2009 Osakas, olles enne seda kaotanud neli finaali. Samuti 2009. aastal jõudis Stosur suure slämmi turniiril esimest korda 4. ringist kaugemale, kui mängis Roland Garrosi poolfinaalis. Edetabelis kajastus 2009. aasta edu selliselt, et olles aastat alustanud 51. kohalt, lõpetas ta hooaja 13ndana. Esikümnes kinnitas ta kanda 2010. aasta kevadel ja jäi siis sinna püsima kolmeks aastaks.
Samas on huvitav, et oma 9st WTA tiitlist ainult kolm on Stosur võitnud tippaastatel, kuid nende hulka kuulus ka 2011. aasta US Openi võit. See ei olnud Stosuri esimene slämmifinaal, sest 2010 oli ta Pariisis kaotanud lõppkohtumises Francesca Schiavonele. Kuigi 2011. aasta ülejäänud kolmel slämmiturniiril ta kolmandast ringist kaugemale ei jõudnud, oli see siiski Stosuri edukaim hooaeg, sest ta mängis ka kolmes finaalis, nende hulgas WTA Premier turniiridel Roomas ja Torontos. Huvitav on siiski fakt, et oma kõrgeima edetabelikohani (4.) jõudis Stosur enne suure slämmi turniiri võitmist sama aasta veebruaris, aga US Openi tiitli järel oli ta parimatel nädalatel 5.-6. kohal.
Austraallanna võit kümme aastat tagasi US Openil oli meeldejääv, sest ta lausa purustas Serena Williamsi 6:2, 6:3. Enne finaali arutleti, kui palju on Stosuril šansse, aga ta kasutas mängulisi plusse hiilgavalt ja ründas peaaegu eksimatult. Kuni 2016. aastani oli Stosur kindel TOP20 tennisist, kes nüüd ka WTA turniire sageli võitis, ehkki enamasti väiksema auhinnafondiga võistlusi. Igatahes olid aastad 2013 ja 2015 ainsad, kus Stosur teenis kaks turniirivõitu. Võiks öelda, et Stosuri karjääri viimane välgatus oli 2016. aastal Prantsusmaa lahtiste poolfinaali pääsemine. Stosur ei tundu stiili poolest liivaväljakute mängija, aga just Pariisis on ta neli korda jõudnud poolfinaali ja korra sealt ka edasi.
Karjääri viimase hea tulemuse üksikmängus saavutas Stosur 2019 sügisel 35-aastasena, kui jõudis Guangzhou WTA 500 turniiril finaali, kus kaotas Sofia Keninile. Pärast seda on ta mänginud 13 turniiri, millistel kokku saanud kaks võitu. Tänavu suutis ta Wimbledonis mängida Shelby Rogersi (tollal WTA 46.) vastu kolm setti, aga teised esisaja mängijad on Stosuri alistanud väga kindlalt.
Taoline kaotustejada ei pane kedagi uskuma, et kunagine tšempion võiks maailma TOP30 mängijat alistada, kihlveokontorite suursoosik on Kontaveit. Ennustusportaali Paf pakutud 1,07 on ilmselt väikseim koefitsient, mille Anett on viimastel aastatel teeninud. Stosuri võidule panustatud raha saaks tagasi lausa 9,5-kordselt. Nagu siit on lihtne arvutada, peetakse Anetti vähemalt 90-protsendiliseks favoriidiks. Tegelikult võiks Stosurit aidata ainult laitmatu serv, sest siis ta suudaks vähemalt oma pallingugeime mingil määral hoida, aga muus osas ta hetkel Anettile vastu ei saa.