Tennisnet teeb väikese ülevaate Anett Kontaveidi senisest seitsmest WTA turniiri finaalist, sest laupäeval Eastbourne’is läheb ta turniirivõitu püüdma kaheksandat korda.
16. aprill 2017, Biel WTA 250: Marketa Vondroušova (Tšehhi) – Anett Kontaveit 6:4, 7:6. Tollal 17-aastane Vondroušova tõusis tennisetaevasse komeedina. Ta mängis sel turniiril erakordselt hästi, kuid Anett oli nii mitmeski mängus hädas ja võitis poolfinaalis oma sagedase vastase Aliaksandra Sasnovitši raskelt 6:4, 4:6, 7:5. Anett oli edetabelis Vondroušovast kõrgemal, aga tšehhitari peeti kergeks soosikuks ja ta oligi finaalis veidi teravam, millest piisas.
18. juuni 2017, ‘s-Hertogenbosch WTA 250: Kontaveit – Natalja Vihljantseva (Venemaa) 6:2, 6:3. Tol kevadel oli Anettil ikkagi väga hea minek, ta jõudis Stuttgardis ja Roomas veerandfinaali, alistas teiste hulgas maailma esireketi Angelique Kerberi. Vihljantseva oli samamoodi tõusev täht nagu Kontaveit ise või Vondroušova, aga seekord muruväljakul ei olnud Anettil finaalis probleeme. Edetabelis oli Anett Vihljantsevast 25 kohta eespool (49. ja 74.), aga huvitaval kombel venelanna pärast seda “kadus” ja hiljem tollast edetabelikohta suurt ei parandanud.
23. juuli 2017, Gstaad WTA 250: Kiki Bertens (Holland) – Kontaveit 6:4, 3:6, 6:1. Seekord kohtusid turniiri 2. ja 3. asetus ning Bertens oli Anetti esimene tipptasemel finaalivastane, kes järgmisel hooajal murdis maailma TOP10 sekka. Kaks setti jätkus tasavägist mängu, aga Bertens võitis otsustava seti veenvalt.
29. september 2018, Wuhan WTA Premier 5 (praegu WTA 1000): Arina Sabalenka (Valgevene) – Kontaveit 6:3, 6:3. Tegemist oli Anetti senise karjääri kõige kindlama finaalikaotusega. Tõusuteel Sabalenka, kes sama aasta augustis võitis New Havenis oma esimese WTA turniiri, sisuliselt pühkis Anetti väljakult. Siinkohal on aga seda saavutust esile tõstes huvitav märkida, et Kaia Kanepi pole pika karjääri jooksul kordagi jõudnud WTA 1000 turniiri finaali.
28. aprill 2019, Stuttgart WTA 500: Petra Kvitova (Tšehhi) – Kontaveit 6:3, 7:6. Kolmandat korda järjest tuli Anetti finaalivastaseks mängija, kes on varem või hiljem olnud maailma esikümnes, aga Kvitova oli seda ka tolle finaali ajal (WTA 3.). Stuttgart oli Anettile hea turniir, kus ta alates 2017. aastast oli teinud sellise seeria: veerandfinaal, poolfinaal, finaal. Kaasa aitas seekord poolfinaali loobumisvõit maailma esireketi Naomi Osaka üle. Finaal oli põnev ja Kvitovat oli Anett varem võitnud (kaotanud küll ka!) ja nii võis oodata võrdsemat heitlust kui Wuhanis. Kahjuks läks teise seti tie-break käest (2:7) ja sinna ka mäng.
9. august 2020, Palermo WTA 250: Fiona Ferro (Prantsusmaa) – Kontaveit 6:2, 7:5. Tegemist oli esimese WTA turniiriga pärast koroonaviiruse pausi ja Anetti minek üllatavalt hea. Kui ta alistas poolfinaalis esimese asetusega Petra Martici (Horvaatia) kindlalt 6:2, 6:4, oli Eesti esireket erinevalt oma eelmisest kolmest finaalist lõppkohtumise soosik. Kuid Ferrol tuli tol päeval kõik välja. Teises setis oli Anett murdega ees, aga kaotas seisul 5:4 oma pallingu ja sinna see läks.
7. veebruar 2021, Grampians Trophy (Melbourne) WTA 500: Kontaveit – Ann Li (USA) mängu ei peetud. Grampians Trophy oli turniir, kuhu pääsesid mängima need tennisistid, kes jäid koroonaviiruse juhtumi tõttu Melbourne’i hotellis täieliku isolatsiooni. Vabanemise järel said naad paar päeva treenida ja siis alustasid nii-öelda samalt lähtepositsioonilt turniiri. Ent võistluse ühepäevane katkestamine veel ühe koroonajuhtumi tõttu tingis selle, et pühapäeval mängiti alles poolfinaale. Tehti otsus, et finaali ei toimu, kuigi pühapäeval võinuks pidada ka teise mängu. Kindel oli see, et kuna esmaspäeval algas Australian Open, siis enam mängida ei tohtinud. Tehti veel omapärane foto, kus Kontaveit ja Li hoidsid mõlemad käes võidukarikat ja tirisid seda oma poole. Ann Li oli alles maailma 99. reket ja ilmselt olnuks Anett finaali soosik, kuigi ameeriklanna oli mänginud väga hästi.