Pealkirjas öeldu on küll esialgu spekulatsioon, aga järjest rohkem tippmängijaid kahtleb US Openi toimumise võimalikkuses 31. augustist alates kahel nädalal.
Nagu oleme varem mitmes loos kirjutanud, ei rahulda maailma parimaid (näiteks Novak Djokovic, Simona Halep, Milos Raonic, Petra Kvitova) korraldajate seatud piirangud, mis ei luba liikuda mujal kui hotellis ja võistluskeskuses, läbida enne kahenädalane karantiin ja siis veel leppida sellega, et tennisestaadionil saab sind aidata ainult üks inimene, kelleks on siis tõenäoliselt treener.
Laupäeval lisandus kahtlejate sekka maailma seitsmes reket Alexander Zverev (Saksamaa). “Igaüks tahab mängida suure slämmi turniiril, kui see on võimalik,” ütles Zverev Adria Touri alguse puhul antud intervjuus. “Sa pead jääma kaheks nädalaks karantiini, sa ei saa kuhugi minna ja pead kohale saabuma varakult. Kuna karantiini ajal ei tohi teha midagi, siis peab jääma veel kaks nädalat treeninguteks enne turniiri algust,” ütles Zverev. Samuti ei sobinud vene päritolu sakslasele ka see, et tennisekeskuses ei saa süüa ja kasutada treeningute ajal riietusruume (lubatud ainult võistluspäeval lühiajaliselt). “Ma ei usu, et keegi tunneks end sellistes tingimustes mugavalt.”
“Nõustun sinuga,” toetas Zverevit veel üks Adria Touril osalenud staar Dominic Thiem. “Suure slämmi turniir on füüsiliselt väga kurnav ja sa saad kaasa võtta ainult ühe inimese… Ma isegi ei tea, kas see peaks olema treener või füsioterapeut. Mingid reeglid peaksid selles osas küll muutuma.” Bulgaarlane Grigor Dimitrov lisas, et respekteerib korraldajate jõupingutusi turniiri läbi viia, aga turvalisus pole ikka tagatud.
Ja lõpuks võttis veel Twitteris sõna austraallane Nick Kyrgios, kes viitas WHO (Ülemaailmne Terviseorganisatsioon) uudisele, et täna oli koroonaviiruse senises ajaloos kõige rohkem uusi haigestumisi. “USA ei ole praegu ebaturvaline mitte ainult viirusepuhangu, vaid ka protestilaine tõttu,” lisas Kyrgios, kes pidas silmas rassismivastaseid rahutusi.
Haigusjuhtude tõus viimasel ajal on tingitud eelkõige sellest, et paljud rahvarohked riigid (India, Brasiilia, USA, Venemaa) ei ole suutnud viiruse levikule piiri panna. USA-s on viimastel nädalatel 22 osariigis haigestumine suurenenud. Samal ajal on Euroopas ja Austraalias, samuti Ida-Aasias olukord paranenud.
Ainsana oli US Openi suhtes positiivselt meelestatud kogenud prantslane Richard Gasquet, kes ütles: “Tingimused on rasked, aga talutavad. Sa tuled, viibid oma hotellis ja istud toas. See on turvanõuete täitmise normaalne osa.”