fbpx
Close

Anett Kontaveit võitles vapralt, aga kaotas Arina Sabalenkale

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Geimivõite ja murdeid oli võrdselt, aga ikkagi kaotas Anett Kontaveit Doha turniiri 2. ringis Arina Sabalenkale (Valgevene, 9) 5:7, 6:2, 5:7.

Mäng oli hoopis teistsugune, kui samade mängijate esimene kohtumine, kus Wuhani turniiri finaalis valitses vääramatult Sabalenka ja võitis 6:3, 6:3. Täna käis algusest peale võitlus initsiatiivi pärast. Kindlasti mõjutas mängu ka tuul, sest nähti palju ebapuhtaid tabamisi ja külje pealt auti lendavaid palle, aga polnud märgata, et loodusjõud oleks üht või teist tennisisti rohkem häirinud.

Esimeses setis sai Anett kohe murdega ette 2:0, aga andis siis servigeimi tagasi. Pärast seda servis Sabalenka sedavõrd hästi, et kaotas oma pallingul ainult kaks punkti. Anett suutis ka hoida servi seisuni 5:5, aga siis pärast kahe murdepalli päästmist enam kolmandat päästa ei suutnud. Võimsate musklitega Sabalenka lõi palli tugevalt ja esimese seti statistika tema poolt oli üsna muljetavaldav – 16 äralööki ja 7 lihtviga. Kui selline mängija veel järjekindlalt joont tabab (kaks korda võttis Sabalenka challenge’i, mis näitas, et pall riivas joont vaid mõne millimeetri jagu), on igaühel talle raske vastu saada.

Teises setis juhtis Sabalenka juba murdega ja oma pallingul 1:0, 30:0, kui järsku mäng muutus. Ei saagi öelda, et valgevenelanna palju kehvemini mängis (natuke ikka mängis), aga lihtsalt Anett ei andnud talle hingamisruumi, sest lõi nii täpselt ja efektiivselt. Sett tuli kindlalt Anettile ja esimese seti 16 äralöögi asemel tegi Sabalenka neid nüüd vaid 4. Kui Anett oli esimeses setis teinu äralööke/lihtvigu vastavalt 8 ja 7, siis nüüd 10 ja 5.

Otsustavas setis käis kõva võitlus. Alates seisult 3:3 hakati kaotama oma pallingut. Anett jäi taha 3:4 ja 4:5, aga suutis tagasi murda. Võimalik, et olulisim pall mängiti seisul 5:5, 30:15, kui Sabalenka lõi nurgast imelise kaitselöögi ja natuke hiljem võitis selle punkti. Kui välja arvata üks lihtviga tasamängu seisul, ei saa Anetti päris süüdistada, et ta 5:5 peal kolmandat korda järjest oma servi loovutas, sest vastane mängis tõesti õnnestunult ja erinevalt teisest setist “pühkis” taas järjekindlalt jooni. Kolmandat tagasimurret enam ei tulnud, ehkki Anett veel päästis kaks matšpalli Sabalenka 40:0 eduseisul.

Servi näitajad olid üsna võrdsed: Kontaveit 6 ässa ja 2 topeltviga (kahjuks neist teine otsustava seti seisul 4:4 ja edu väljas), Sabalenka 9 ässa ja 6 topeltviga (ka temal üks otsustavas setis seisul 5:4, 30:40), esimese servi õnnestumisprotsent vastavalt 70 ja 66, võidetud punkte esimeselt servilt 61 ja 62%. Anett jäi aga alla teiselt servilt võidetud punktidega – 44 ja 53%. Murdepalle realiseeris Kontaveit 9st 6 ja Sabalenka 11st 6. Äralöögid jäid kokkuvõttes Sabalenka kasuks 38:28, kuid ta tegi lihtvigu ka pisut rohkem 25 vs 23.

Omapärane on seega valgevenelanna äralöökide arv settide kaupa: 16, 4 ja 18. Kust ikkagi tuli Anetti selline edu teises setis ja miks see ei jäänud püsima? Jah, Anett võinuks selle kohtumise võita ja raske isegi öelda, mille taha see jäi. Seisul 2:1 esimese setis tuli WTA füsioterapeut teipima Anetti parema jala hüppeliigest, aga vähemalt visuaalselt see tema liikumist ei mõjutanud. Natuke oli ehk ka ebaõnne, aga samas ei tohi ju väita, et vastase piiripallid olid saadud õnnega, sest meistrite puhul võib see olla ka oskus. Kuid Sabalenka lõi ikka vägagi riskantseid lööke täpselt piirile – ei usu, et seda annab treeningul niimoodi lihvida?

Ees-Aasia (või Lähis-Ida, ükskõik kumba geograafilist nimetust kasutada) turniiridel mängis Anett paremini kui eelmistel aastatel, sai kirja kolm võitu, aga paraku suur kala jäi püüdmata. Maailma edetabelis ta 22. kohalt ülespoole ei tõuse, tahapoole aga võib veel langeda.

scroll to top