Maailma neljas reket Dominic Thiem (Austria) võitis mitu korda vihma tõttu katkestatud ja kahel päeval mängitud Prantsumaa lahtiste meistrivõistluste poolfinaalis maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5.
Reedel põhjustas esimene vihmasadu mängule pausi, aga teine lõpetas selleks päevaks kohtumise sootuks ning jätkama asuti täna. Kuid ka nüüd tuli otsustavas setis sisse tunniajane paus. Nii kolmandas kui ka viiendas setis tuli paus justkui kasuks Djokovicile, kes sai pärast jätkamist murde tagasi, ent kumbagi setti ta lõpuks ikkagi ei võitnud. Kui väljakul kestis mäng 4 tundi ja 18 minutit, siis tegelikult kulus esimese punkti mängimisest viimaseni natuke üle 24 tunni.
Reedel jäi mäng pooleli seisul 6:2, 3:6, 3:1 ning Thiem oli teinud kolm ja Djokovic ühe murde. Kuid laupäeval nähti koguni 12 murret – mäng oli nüüd dramaatilisem ja täis huvitavaid pöördeid. Djokovic, kelle relv on kõrge tempoga tagajoonemäng, millega ta püüab hoida vastast surve all, siis Thiemi vastu see pigem ei õnnestunud, suurem osa punktidest kulges austerlase initsiatiivil. Djokovic üritas kaalukaussi enda kasuks kallutada üha sagedasema võrku tungimisega, kuid ta võitis selle tulemusena napilt alla poole punktidest. Ühel hetkel näitas statistika, et Djokovic oli võrgus võitnud 31 punktist 13, aga lõpuks läks protsent paremaks (71st 35). Thiem tegi rohkem lihtvigu, aga kindlasti olid efektiivsemad tema tilkpallid.
Kolmanda seti jätkamisel sai Djokovic murde tagasi ja viigistas 4:4, kuid kaotas oma servi seisul 5:6, millega sett oligi läbi. Neljandas setis pääses Djokovic kaks korda murdega ette ja Thiem võttis selle mõlemal juhul tagasi. Kuid kolmandale murdele seisuks 6:5 enam Thiem samaga ei vastanud.
Otsustav sett jäi vihma tõttu pooleli Thiemi eduseisul 4:1, 40:40, kusjuures tal oli vastase pallingul juba ka üks murdepall, mille vahetult enne vihma Djokovic päästis. Kui mäng jätkus, sai Djokovic oma pallingu kätte, siis kohe murde tagasi ja oli taga vaid 3:4. Edasine mäng oli põnevusetendus, kus võib-olla mõjutasid ka närvid. Seisul 3:4 oli Djokovic pallingul ees 30:0, aga tegi siis neli lihtviga järjest. Omakorda nüüd juhtis Thiem 5:3, 40:15, kuid temagi kaotas neli punkti järjest, nende hulgas kaks matšpalli. Aga tundus ikkagi, et Thiem oli tempo poolest veidike üle ja kui seisul 6:5 oli austerlasel vastase pallingul ka natuke õnne piiripallidega, sai ta võidu kätte. See tähendab, et teist aastat järjest kohtuvad Roland Garrosi finaalis Rafael Nadal (Hispaania, 2) ja Thiem.
Statistika näitab sama, mida kõik tennisehuvilised ka mängust nägid, et Thiem tegi rohkem nii äralööke kui ka lihtvigu. Austerlasel oli neid vastavalt 52 ja 60, Djokovicil 39 ja 53 ehk siis kuus punkti kaotas äralöökide/lihtvigade arvel maailma esireket rohkem. Kuna punktide üldseis jäi 167:159, siis võiks öelda, et need kuus punkti otsustasidki. Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal hea – Djokovic 75 ja Thiem 69%, kuid tugeva servi poolest nad ei hiilanud, sest pika mängu peale lõi Djokovic 6 ja Thiem 4 ässa (topeltvead 4:4) ehk iga seti kohta kokku kaks.
Meenutame, et mullune finaal lõppes Nadali võiduga 6:4, 6:3, 6:2, kuid millegipärast ei usu, et homme tuleb sama ühepoolne mäng. Meeste omavaheline seis on 8:4 Nadali kasuks, kuid ühe võidu teenis Nadal kõvakattel, seega on liival tulemus 7:4 – nii head seisu sel kattel pole hispaanlase vastu isegi Djokovicil ega Roger Federeril. Djokovic on küll võitnud Nadali liival rohkem kui Thiem, aga protsendiliselt mänginud kehvemini – 7:17. Ja mis peamine, viimase omavahelise mängu saviliival võitis Thiem tänavu Barcelona turniiri poolfinaalis 6:4, 6:4.