14 ässa löönud Jürgen Zopp jõudis Prantsusmaal veerandfinaali

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp (10. asetus) alistas Quimperi (Prantsusmaa) Challenger-turniiril 3. ringis Adrian Menendez-Maceirase (Hispaania, 7) 6:2, 7:6 ja pääses veerandfinaali.

Kohtumine oli üsna analoogiline eilsega (6:1, 7:6), kui Zopp nüüd sarnaselt oli esimese setis väga kindel, aga lasi teises mängu võrdsustada. Suurepärast pallingut näidanud Zopp lõi 14 ässa ega teinud ühtki topeltviga, tabas esimest servi 68% ja võitis esimeselt pallingult 80% punktidest.

Kui Eesti esireket murdis vastase pallingu ka teises setis, näis mäng olevat tehtud, aga just viimasel hetkel seisul 5:4 andis Zopp ikkagi oma servigeimi ära. Maailma edetabelis 125. kohal asuv Menendez-Maceiras oli hispaanlasele tüüpiliselt stabiilne tagajoonemängija, kellel aga tugevat ründelööki arsenalis polnud. Zopp jäi teises setis olulistel hetkedel veidi passiivseks, aga tie-break’is oli õnneks kindel ja sai ka vastaselt mõned kingitused – tulemus 7:3.

Zopp kohtub veerandfinaalis prantslase Gregoire Barrere’iga (ATP 155.), kes täna alistas üllatuslikult esimesena asetatud Hubert Hurkaczi (Poola) 7:6, 6:7, 6:1.