Vanameister Goffin üllatas Zverevit, teised suursoosikud pääsesid edasi

David Goffin pärast võitu. / Foto: AFP/Scanpix

Šanghai ATP Masters 1000 turniiril selgitati täna veerandfinaliste ning päeva lõpuks selgus, et kaheksa parema hulka said viis staari ja kolm üllatajat.

Päeva (Šanghais juba hilisõhtu) viimases mängus üllatas 33-aastane David Goffin (Belgia) teisena asetatud, ent maailma edetabelis esmaspäeval kolmandaks langenud Alexander Zverevit (Saksamaa) 6:4, 7:5 võiduga. Tundus, et Goffin andis võimaluse käest, kui ta teise seti 4:2 eduseisu järel lasi Zverevil enda servi murda ja siis ei kasutanud seisul 4:4 kolme murdepalli. Aga belglane võttis end kokku ja võitis kolm viimast geimi.

Praegu edetabelis 66. kohal asuv Goffin sellega veel TOP 50 hulka ei tõuse, ta vajaks poolfinaali pääsu, et kerkida 47ndaks. Kuid veel mullu oktoobris, kui Goffin kohtus Bergamo Challengeri poolfinaalis meie esireketi Mark Lajaliga (belglane võitis 6:7, 6:3, 6:4), oli ta esisajast väljas. Goffini parim edetabelioht on 7. (november 2017).

Teine vanameister Gael Monfils (Prantsusmaa), kes järgmisel kuul mängib Tallinnas, suutis üsna võrdselt heidelda maailma teise reketi, ent kolmandana asetatud Carlo Alcaraziga (Hispaania), kuid kaotas siiski 4:6, 5:7. Monfilsi parim võimalus oli esimeses setis, kui ta seisul 3:2 sai murdepalli. Aga ta ei võitnud punkti ja rohkem murdepalle prantslasel polnudki.

Edasi pääsesid ka Jannik Sinner (Itaalia, 1), Novak Djokovic (Serbia, 4), Daniil Medvedev (5) ja Taylor Fritz (USA, 7).

Goffini kõrval olid kaks üllatajat tšehhid Tomaš Machac (ATP 33.) ja Jakub Menšik (65.). Machac lülitas välja Tommy Pauli (USA, 11) ja 19-aastane Menšik Grigor Dimitrovi (Bulgaaria, 9). Alla 20-aastastest mängijatest on Menšik praegu edetabelis hiinlase Juncheng Shangi järel teine. Esialgu Menšik veel Shangist ei möödu, nende kohad jooksvas tabelis on 51. ja 49. Noor tšehh kohtub veerandfinaalis Djokoviciga ja Goffin Fritziga. Naljaga pooleks võiks öelda, et Zverev ei tahtnud Fritziga mängida, sest on ameeriklasele alates juulist kolm korda kaotanud.

Kõige intrigeerivam on muidugi Sinneri ja Medvedevi veerandfinaal. Nende vastasseisu kokkuvõttes on Medvedev veel 7:6 ees, aga tänavu on ta kaotanud neljast mängust kolm.