U16 noorte meistriks tulid Adamson ja Averjanov

Nora Olivia Adamson tuli endast kaks aastat vanemate klassis kahekordseks Essti meistriks. / Foto: Igor Pissarev

Kadrioru tenniseväljakutel toimuvatel Eesti noorte meistrivõistlustel lõppesid reede keskpäevaks lahingud U16 ja U12 vanuseklassis. Tennisnet alustab ülevaadet vanematest.

Neidude U16 vanuseklassi üksikmängus jäi veenvalt alistamatuks Nora Olivia Adamson (Tallink City SK). Teisena asetatud Adamson alistas reedeses finaalis kaks aastat vanema esimesena asetatud klubikaaslase Marie Johanna Lapimaa 6:1, 6:1. Poolfinaalis oli ta täpselt sama skooriga parem Eleanora Roosist (Tondiraba TK, 4. asetus). Adamsonile suutis ainsana tõsisemat vastupanu osutuda Miia Mihailov (MK Tenniseklubi), kui tartlanna jäi veerandfinaalkohtumise esimeses setis Adamsonle alla 5:7 ( teine 0:6). Lapimaa alistas tulises poolfinaalis Hanka Mühlbergi (MK Tennis, 3. asetus) 3:6, 4:6, 6:4.

Neidude paarismängus said ettearvatult võidu Adamson/Lapimaa (1). Aga finaal Kiira Paškovi ja Roosi (2) vastu oli tasavägine ja Adamson/Lapimaa jäid peale 6:4, 4:6, 10:5. Kolmandt kohta jäid jagama Elizabeth Averjanov/Mühlberg (3) ja Mihailov/Rebeka Rohumägi (4).

Ka kuni 16-aastaste noormeeste turniiril jõudsid nelja parema hulka neli esimesena asetatut. Ken Ink (2.), Luukas Raudkivi (4.) (mõlemad USTA), Edwin Averjanov (1.) ja Nikita Smirnov (MK Tenniseklubi). Ink oli pärast kahe ja poole kuulist vigastuspausi taas tennisetreeninguid alustanud Raudkivist parem 6:3, 6:0 ning Averjanov alistas pärast tasavägist avasetti Smirnovi 6:4, 6:1. Finaalivastased väärisid teineteist igati. Kohtumine oli tasavägine algusest lõpuni, kuid pärast kolmesetilist matši krooniti Eesti noorte meistriks Averjanov, kes mängu vältel oli pigem aktiivsem pool, tulemusega 4:6, 6:2, 7:5.

Paarismängus oli jällegi loogiline, et Averjanov/Ink koos võitsid. Finaalis alistasid nad MK Tennise paari Kaspar Jaani/Smirnov (3) 6:4, 7:5. Kolmandat kohta jäid jagama Hugo Narmont/Raudkivi (2) ja Konrad Punger/Robin Lucas Sirk (4).

Segapaarismängus jäi Adamsonil üks võit puudu, et tulla kolmekordseks meistriks. Esimesena asetatud Adamson/Narmont kaotasid finaalis Paškov/Ink’ile (2) 4:6, 2:6. Kuid tõele au andes olid Paškov/Ink juba enne finaali favoriidid, sest nad olid kõik mängud võitnud kahes setis, aga Adamson/Narmont näiteks poolfinaalis said väga napilt 2:6, 7:6, 10:5 jagu Mihailov/Pungerist.