U12 meistriteks tulid Stefania Kononova ja Adrian Shein

Adrian Shein. / Foto: Nadja Shein

Eesti noorte meistrivõistlustel selgitati tänaseks meistrid ka noorimas ehk U12 vanuseklassis. Üksikmängu võitsid Stefania Kononova (Top One SK) ja Adrian Shein (USTA). Mõlemad olid ka esimesena asetatud.

Eesti tennist hästi tundvatel inimestel võib tekkida küsimus, et kuidas oli Kononova esimesena asetatud ja kus oli siis Elizaveta Anikina? Kuid Anikina on praegu Prantsusmaal, kus Eesti U12 tüdrukud mängivad oma vanuseklassi Summer Cupi finaali. Seega oli puudumise põhjus positiivne – kui Eesti poleks finaali pääsenud, olnuks parimad meistrivõistlustel kohal, aga mõistagi on finaalipääs parem variant.

Kononova edu ei olnud kindel – alates veerandfinaalist võitis ta kõik kohtumised kolmes setis. Ta alistas järjest Natali Käbi Kaarma (USTA, 7) 4:6, 6:4, 6:1, poolfinaalis Sofia Traverso (TC 2000, 4) 7:6, 2:6, 6:1 ja finaalis Joanna Toomiste (MK Tenns, 8) 6:4, 0:6, 6:2. Toomiste oli poolfinaalis võitnud 6:0, 7:5 teise üllataja Katarina Leetsari (EKSM), kes omakorda lülitas veerandfinaalis välja teisena asetatud Polina Šestakova (Top One SK).

Stefania Kononova. / Foto: Igor Pissarev

Paarismängus olid aga veerandfinaalivastased Šestakova/Toomiste ühel poolel ja ka esimena asetatud. Napilt õigustasid nad asetust, kui võitsid finaalis Kaarma/Traverso (3) 6:4, 4:6, 11:9. Kolmandat kohta jagasid Kononova/Ivetta Serova (2) ja Saara Karis/Leetsar.

Poiste turniiril oli aga suurim favoriit Shein kohal ja kuigi ta mängis mõned tasavägised setid, oli tema tulemus muljetavaldav – viies kohtumises kokku kaotas ta vaid 17 geimi ehk keskmiselt 3,4 geimi mängu kohta. Shein (1) alistas poolfinaalis Hugo Vahuri (USTA, 4) 6:4, 6:1 ja finaalis Roger Moose (Laagri TK, 3) 6:3, 6:4. Moose oli poolfinaalis võitnud Robin Julius Sepa (USTA, 2) 6:2, 6:3.

Shein oli suveräänne ka paarismängus, kus tema partner oli Vahur. Finaalis võitsid nad Moose/Sepa 6:3, 6:4. Kolmandat kohta jagasid Daniel Lõhmus/Henry Vanaselja (4) ja Roland Puskar/Karl Raivet.