Suurfavoriidid Djokovic ja Alcaraz olid teises setis raskustes, kuid pääsesid poolfinaali

Carlos Alcaraz osaleb olümpial esmakordselt ja on kohe medalimängus. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pariisi olümpiamängudel olid meeste üksikmängu kõik veerandfinaalid tasavägised, aga kõige suuremad favoriidid ennast üllatada ei lasknud.

Novak Djokovic (Serbia, 1) ja Carlos Alcaraz (Hispaania, 2), tegid nii sarnase mängu, et isegi tulemus oli täpselt sama 6:3, 7:6. Kui alustame Alcarazist, kes pääses ajaliselt edasi esimesena, suutis ta Tommy Pauli (USA, 9) vastu esimeses setis teha ühe murde, aga teist setti asus murdega juhtima Paul. Ameeriklane oli ees veel 5:2, aga siis võitis Alcaraz kolm geimi järjest, nende hulgas ka murre. Murdegeimis ei olnud hispaanlane kordagi kaotusseisus, seega settpalli Paul ei teeninud. Kuid tie-break’is ühe ikkagi teenis, kui Paul juhtis 7:6. Kuid seisul 6:5 ja 8:7 oli matšpalli Alcarazil ja neist teise ta realiseeris.

Djokovic võitis Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 8) vastu avaseti samuti tänu ühele murdele ja teistes geimides rohkem murdepalle polnudki. Kuid teises setis jäi serblane isegi rohkem taha kui Alcaraz – kahe murdega 0:4! Ühe murde võttis Djokovic kiiresti tagasi, siis päästis oma servil kolm murdepalli, aga kõige sensatsioonilisem oli ikkagi Tsitsipase servigeim eduseisul 5:3. Kreeklane juhtis 40:0, aga Djokovic väljus võitjana ja päras servi hoidmist viigistas 5:5. Tie-break oli selles mängus juba ühepoolne – 7:3 Djokovicile.

Kuid Djokovicil oli ka halb uudis – põlvevalu, mis on talle kevadest saadik häda teinud, hakkas tunda andma. Asi ei saa olla väga hull, kui serblane mängu võiduka lõpuni viis, ent ta ütles: “Ka Prantsusmaa lahtiste neljandas ringis õnnestus mul läbi valu võita, aga siis selgus, et olin rebestanud meniski. Eks tuleb nõu pidada arstidega. Praegu olen võidu üle õnnelik, aga ma ei tea, mis järgmises mängus saab.”

Djokovicil tuleb kohtuda Lorenzo Musettiga (Itaalia, 11), kes üllatas Alexander Zverevit (Saksamaa, 3) 7:5, 7:5, võiduga. Itaallasel õnnestus Prantsusmaa lahtistel, mis peeti Roland Garrosis nagu ka olümpiaturniir, mängida Djokoviciga viis setti, kuid kaks viimast kaotas ta kindlalt. Pärast seda on itaallane olnud hoos. Alates Stuttgardi muruväljaku turniirist on Musetti koos olümpial peetud matšidega võitnud 16 mängu ja kaotanud 4. Ta jõudis Queen’s Clubi ja Umagi turniiri finaali ning Wimbledoni poolfinaali, kus taas kaotas Djokovicile. Enne Prantsusmaa lahtiseid maailma edetabelis 30. kohal asunud Musetti on nüüd maailma 15. reket.

Kohtumises Zvereviga murdis Musetti vastase servi mõlemas setis seisul 5:5. Teises setis oli see ainus murre, kuid avasetti alustas Musetti kohe murdega, ent Zverev viimasel hetkel viigistas 5:5 – selleks, et kohe järgmine geim kaotada.

Veel üks veerandfinaal lõppes edetabelile vastupidiselt, kui Felix Auger-Aliassime (Kanada, 13) alistas Casper Ruudi (Norra, 6) 6:4, 6:7, 6:3. Ruud on Prantsusmaa lahtiste kahekordne finalist, aga suureks favoriidiks teda selles mängus ei loetud, sest kanadalane paistis silma eelmise ringi võidumängus Daniil Medvedeviga (4), ent norralane on sel aastal pigem keskpärases vormis. Auger-Aliassime kaotas ainult ühe servigeimi teise seti keskel ja oli ka selles setis võidule lähemal, kui jättis seisul 4:4 kasutamata 40:0 edu vastase servil. Tie-break’is teenis Auger-Aliassime matšpalli seisul 6:5, kuid edaspidi juhtis Ruud, kes kasutas kolmanda settpalli seisuks 10:8. Aga kanadalase nii dramaatiline setikaotus ei otsustanud mängu saatust.

Lihtvigu tegi kanadalane rohkem (37 vs 32), aga oli muus osas Ruudist üle. Näiteks tagajoone äralöögid 23:10 Auger-Aliassime’i kasuks on üllatav, sest pigem oleks oodanud, et ta domineerib servi ja võrgumänguga. Kuid võrgus nii suurt vahet polnudki – Auger-Aliassime võitis seal 19st punktist 13, aga Ruud 19st 11. Ässadega jäi kanadalane peale 14:8.

Täna sai ka selgeks, Pariisis ei kaitse keegi Tokyo tiitlit. Üldse ei tulnud tiitlit kaitsma aprillis tütre sünnitanud Belinda Bencic (Šveits) ega segapaar Andrei Rublev/Anastassia Pavljutšenkova ning meespaar Nikola Mektic/Mate Pavic (Horvaatia) langes välja avaringis. Pärast meeste tiitlikaitsja Zverevi kaotust said lüüa ka naiste paarismängu valitsevad olümpiavõitjad Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Tšehhi), kes küll tänavu ei ole WTA turniiridel ja slämmidel koos mänginud. Siiski oli üllatav, et nad lausa 1:6, 5:7 kaotasid Mirra Andrejevale ja Diana Shnaiderile, kes püsivad neutraalsete sportlaste tiimi AIN rivistuses ainsana medalimängus.