Rahnel ja Gorlatš said raske võidu, aga veerandfinaalis läheb veel raskemaks

Valeria Gorlatš suutis põneva lõpu enda kasuks kallutada. / Foto: Igor Pissarev

Eesti meistrivõistluste üksikmängude teisel päeval paistsid teiste hulgas silma kaks naiste kohtumist, mis tõotasid pingelist heitlust. Ja need olidki põnevad.

Nagu korduvalt oleme kirjutanud, jäid Laura Rahnel ja Helena Narmont asetuseta, ehkki mängutaseme poolest peaksid mõlemad vähemalt veerandfinaali pääsu väärima. Aga nad kohtusid täna omavahel ja Narmont oli vaatamata heale algusele see mängija, kes lõpuks kaheksa hulka ei jõudnud – Rahnel võitis 1:6, 6:1, 6:3.

Rahnel on terve turniiri olnud serviga hädas, aga sai alates teisest setist kuidagi hakkama. Kaasa aitas ka Narmont, kes tõrjel liiga palju eksis. Mängiti huvitavaid tagajoonepunkte, kus mõlemal olid oma hetked, aga kokkuvõttes otsustas ikkagi see, et otsustava seti seisult 3:3 suutis Rahnel taseme säilitada, aga Narmonti mäng ebaõnnestus.

“Serv läks paremaks, aga ta on ikka korrast ära,” tunnistas Rahnel. “Ma ei teagi põhjust, arvan, et see on mentaalne probleem. Tagajoonel mängisin siis hästi, kui sain ise initsiatiivi, aga samas tundsin, et üsna tihti jäin surve alla.” Kergemaks Rahnelile ei lähe, sest veerandfinaalis ootab esimesena asetatud Elena Malõgina, kes ettearvatult kindlalt alistas Anett Schuttingu 6:1, 6:2.

Teine põnev mäng oli Valeria Gorlatši ja Elisabeth Iila (3) vahel. Jällegi selline kohtumine, kus asetust ei saanud arvestada, pigem oli kerge soosik Gorlatš. Ta tõestaski seda esimeses setis, aga teises jäi tagaajaja ossa. Lõpuks otsustas tie-break, mis oli väga heatasemeline, aga Gorlatš suutis 8:6 võidu välja võidelda ja lõpptulemus oli 6:1, 7:6.

“Vastane mängis väga hästi, ta sai mu madalate lõigetega hakkama. Eriti teises setis ta peaaegu üldse ei eksinud. Pigem võitsin tahtejõu kui taktikaga,” ütles Gorlatš. “Ma sain teda aeg-ajalt jooksutada, aga ta liikus päris hästi ja mina pidin palju rohkem kaitsma kui tema.” Mullustel meistrivõistlustel oli Gorlatš vahetult pärast lapsepuhkuselt naasmist suurest eduseisust kaotanud Grete Gullile, aga täna ta ei andnud vastasele võimalust murranguks. “Olen sel aastal füüsiliselt pisut parem, aga eelkõige mentaalselt parem,” selgitas Gorlatš.

Ka Gorlatšil ei lähe veerandfinaalis kergemaks, sest ta kohtub mulluse finalisti Anet Angelika Koskeliga (6), kes täna võitis Hanka Mühlbergi 6:1, 7:5. Õhtupoolikul selgus, et üks mäng veel pakkus intriigi, nimelt alistas Polina Ramenskaja Andrea Rootsi (4) 6:4, 2:6, 6:4. Eesti üks paremaid noormängijaid, 14-aastane Nora Olivia Adamson sai hoolimata 2:6, 1:6 kaotusest hea kogemuse kohtuda tiitlikaitsja Maileen Nuudiga (2).

Meeste üksikmängust oleme kirjutanud vähem, aga seda põhjusel, et erilist intriigi enne veerandfinaale tekkinud pole. Tõsi Johannes Seeman (4) oli täna hädas Gleb Paškoviga, kui võitis vaid 5:7, 6:3, 6:4. Kuid Seeman on ka viimasel ajal üksikmängus vähe võistelnud, sest ITF-i turniiridel ta keskendub nüüd paarismängule. Ülejäänud favoriidid võitsid kindlalt: Kristjan Tamm (1) Robin Rait Rikbergi 6:1, 6:0, Markus Mölder (2) Kevin-Kristjan Uba 6:1, 6:1, Siim Troost (3) Villem Aadamsoo 6:0, 6:2 ja Robin Parts (5) Arthur Reinfeldti 6:2, 6:0.

Täna peeti ka naiste ja meeste paarismängude poolfinaalid. Meestest on ilmselge soosik paar Johannes Seeman/Siim Troost (1), kes on võitnud ITF-i turniiri ja lisaks nii koos kui teiste paarilistega finaali jõudnud. Kuid tänane poolfinaal näitas, et päris lihtsalt see võit ei tule, sest Henry Ink/Samuel Mandelkorn alistati vaid 6;4, 6:4. Finaalis kohtuvad Seeman/Troost teisena asetatud Aleksandr Kvitš/Carl Bret Parkoga, kes võitsid Villem Aadamsoo/Robert Raagi (4) 4:6, 6:4, 6:3.

Naiste paarismängus näitasid klassi Nuudi ja Anna Maria Tottrup (1), kes võitsid Gorlatši ja Anett Schuttingu 6:1, 6:3. Aga kolmekordsed meistrid Koskel/Narmont (3), kes juba veerandfinaalis olid võidule vaatamata pisut ebakindlad, sattusid hätta Iila/Gerda Reinaruga. 2018-2020 aasta meistrid juhtisid veel 5:3, aga siis nende mäng lagunes ja Iila/Reinaru võitsid 7:5, 6:1. Seega saame naiste paarismängus uued meistrid, sest isegi Nuudi pole selle mänguliigis kulda saanud, tal on tiitlid üksikmängus ja segapaarismängus.

Kõiki tulemusi ja homset ajakava näete siit.