Maailma seitsmes reket, turniiril kuuendana asetatud, aga teglikult paremuselt viies tennisist Qinwen Zheng (Hiina) tuli Pariisis naiste üksikmängu olümpiavõitjaks.
Niisugune “tõus” oli tingitud sellest, et Arina Sabalenka loobus mitu nädalat enne turniiri ja Jelena Rõbakina (Kasahstan) vahetult olümpia eel, mistõttu ta algul loositi isegi tabelisse. Nii võimegi Zhengi lugeda edetabeli põhjal tugevuselt viiendaks, aga lõpuks oli ta võitjana muidugi turniiri parim.
Finaalis alistas Zheng Donna Vekici (Horvaatia, 13) 6:2, 6:3. Võis oodata isegi tasavägisemat mängu, sest Vekic sattus sel suvel väga heasse hoogu, aga kõik oma paremad tulemused mängis välja muruväljakutel. Zheng seevastu oli pärast Austraalia lahtistel finaali jõudmist alavormis ja näiteks Indian Wellsis ja Miamis sai ta kahe suurturniiri peale kokku vaid ühe võidu, ainult natuke parem oli hiinlanna Euroopa liivaväljakute hooajal, kui ta Roomas jõudis veerandfinaali.
Kuid pärast Wimbledoni avaringis väljalangemist otsustas Zheng osaleda Palermo WTA 250 turniiril ja eks põhjus oli muidugi ka selles, et olümpial mängitaks ju ka liivaväljakutel, seega oli Palermos aega harjuda. Ja ta kulutaski harjumiseks terve nädala, sest võitis turniiri, kuigi see ei olnu üllatus, sest Zhengi järel rankingu poolest järgmine mängija oli Karolina Muchova oma 35. edetabelikohaga. Muchovat Zheng finaalis võitiski ja siis kandis oma hea vormi üle Pariisi ning pärast tänast on võitnud 11 kohtumist järjest.
Finaalis kaotas Zheng vaid ühe servigeimi, kui ta teise seti algul saavutatud 2:0 edu käest andis. Aga seisul 4:3 kasutas ta pikas geimis neljanda murdepalli ja sellega otsustas mängu. Zhengi mängus oli vaid üks nõrkus – ta sai täna esimest servi sisse ainult 44%, aga Vekic polnud selles osas kuigivõrd parem (47%). Äralöögid võitis Zheng 20:12 ja lihtvigu tegi vähem 20:31. Hiinlanna tungis võrku harva, aga tegi seda efektiivselt, võites võrgus 7st punktist 7.
Pealkirjas on öeldud, et Zheng tõi Hiinale esimese üksikmängu kulla. Jah, 2004 Ateenas Hiina teenis kulla, aga naiste paarismängus. Rohkem medaleid Hiinal seni polnud, aga Pariisis teenis ka segapaar hõbeda.
Zhengi kuld oli Hiinale Pariist 16. ja Aasia suurriik juhtis pärast tennisevõitu medalitabelit. Tõsi, medalite üldarv on Hiinal (36) väiksem kui USA-l (51) ja Prantsusmaal (40), aga neil riikidel on 11 kulda.