fbpx
Close

Pariisi stsenaarium ei kordunud: Jannik Sinner pidas vastu ja võitis Wimbledoni tiitli

Jannik Sinner võitis Wimbledonis esmakordselt. / Foto: AP/Scanpix

Viis nädalat tagasi juhtis maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) Prantsusmaa lahtiste finaalis Carlos Alcarazi (Hispaania, 2) vastu settidega 2:1 ja neljandas setis 5:3, 40:0. Tookord itaallane kaotas dramaatiliselt. Nüüd päris sellist seisu polnud, aga neljanda seti olukord üpris sarnane. Aga teist läbipõlemist ei tulnud ja Sinner võitis 4:6, 6:4, 6:4, 6:4 pisut üle kolme tunni kestnud mängus.

Kui võrrelda Sinneri ja Alcarazi mängu, siis inglise keeles on tagajoon baseline ja tagajoonelöögid groundstrokes ehk võiks tõlkida baaslöögid. Needsamad baaslöögid on Sinneril paremad kui Alcarazil, aga hispaanlane mängib paremini ebaharilikes olukordades, kiire liikumise pealt ja kaitses. Nii oleks Sinneri ülesanne justkui mäng baaslöökide abil ära teha, et mitte lasta Alcarazil imelöökidega hiilata.

Esimeses setis see ei õnnestunud. Läks just nii nagu Alcaraz soovis. Sinner juhtis 4:2, aga kaotas siis kaks servigeimi ja settpallil veel sellise punkti, kus ta tegi suurepärase ründelöögi väljaku nurgast, aga Alcaraz veel parema kaitselöögi. Kuid samas esimene sett kõige kvaliteetsem polnud, sest lihtvigu tegid mehed kokku 21 ja äralööke 17.

Alates teisest setist Sinner enam oma servi ei kaotanud. Tema esimese servi õnnestumisprotsent paranes. Esimeses setis oli see 55, teises ja kolmandas vastavalt 67 ja 68. Kolmandas setis lõi Sinner oma kaheksast ässast seitse ja võitis esimeselt servilt 84% punktidest.

Neljandas setis oli Alcarazil mingeid probleeme, sest ta pidevalt vestles geimide ja isegi punktide vahel oma tiimiga. Kas tõesti oli hispaanlase enesekindlus kuhugi kadunud? Ei olnud! Sinneri eduseisul 4:3 õnnestusid Alcarazi tõrjed ja Sinneril oli ka esimese servi õnnestumine selles geimis kehvem. Ta jäi 15:40 taha, aga Alcarazi ise eksis ja aitas Sinneril pääseda. Seisul 5:4 servima asudes oligi nn deja vu tunne, sest Pariisis servis ta ka samal seisul matši võidule. Aga seal oli ta eelmises geimis maha mänginud kolm matšpalli, nüüd Sinneril niisugust taaka kaelas polnud ja üldjoontes laitmatu mänguga sai ta viimase geimi kätte.

Matši kokkuvõttes sai Sinner kirja 40 äralööki ja 40 lihtviga, Alcaraz vastavalt 38 ja 36. Kuid sunnitud vigu tegi Alcaraz lausa 14 võrra rohkem. Aktiivsuse poolest oli Sinner parem, aga ta oli seda ka Pariisis. Ilmselt oli vahe ikkagi selles, et kaitsjal on liivaväljakul kergem tähtsaid punkte päästa kui muruväljakul.

“See võit on nii eriline. Sest mu vanemad on siin, mu vend ja kogu tiim. Eriline tänu vennale, et ta siia tuli, sest sel nädalal ei ole vormel-1 etappi,” naljatas Sinner. “Emotsionaalselt oli finaal raske. Sain Pariisis karmi kaotuse. Kuid sul tuleb mõista, mida tegid valesti, aktsepteerida kaotust ja jätkata tööd. Sellepärast ma praegu hoiangi karikat. Olen tänulik selle eest, et püsisin tervena ja mul on suurepärane meeskond. Viimases geimis servisin hästi ja suutsin närve talitseda.”

Sinneril on nüüd neli suure slämmi tiitlit, kuid Alcaraz on endiselt ees viie tiitliga. Finaali kaotusega katkesid ka hispaanlase kaks võiduseeriat: Wimbledonis järjest 20 võitu ja jooksvalt järjest 24 võitu (Roomas 6, Pariisis 7, Queen’s Clubi turniiril 5 ja Wimbledonis 6). Maailma edetabelis on Sinner Alcarazist 3430 punkti võrra ees, aga aasta teisel poolel on tal kaitsta palju rohkem punkte kui hispaanlasel. Vahe on suur, aga Alcarazil ikkagi reaalne šanss veel selle hooaja jooksul esireketi tiitel tagasi saada. Viimati juhtis Alcaraz maailma edetabelit 2023. aasta 10. septembril.

scroll to top